Üdv mindenkinek,
A címben szereplő 3D plazma TV meghibásodása első körben úgy jelentkezett, hogy bekapcsolásnál kb 10 mp.-ig volt kép, utána csak hang és nehezen kapcsolt be, vagyis minimum 5 vagy 6 ki - be kapcsolás után maradt meg a kép, viszont utána tökéletesen működött akár fél napon keresztül is. Tápfeszültségeket a csatlakozóknál kiméregettem, minden feszültség rendben volt még akkor is, amikor eltűnt a kép. Hangsúlyozom, hogy csak a csatlakozóknál lévő feszültségeket méregettem ki, mivel rajzot nem tudtam beszerezni sajnos. Logic boardra gyanakodva azt is kicseréltem, de sajnos a hiba az új panellel is fennállt. Elko cserére szántam magam, de előtte sajnos súlyosbodott az állapota, konkrétabban a címben szereplő jelenség dominál most és érdekes módon nem tűnik el a kép bekapcsolás után. Elkok cseréje sem oldotta meg a helyzetet, tehát a hiba továbbra is fennáll. Utánaolvasgatva a témának sokan X-main cserét javasolnak, de olyat is olvastam, hogy ilyen esetben érdemes az Y-t is cserélni, mert tönkre mehet újra az X. Kérdésem, hogy szerintetek mi tévő legyek, illetve a fotókon látható hiba utalhat-e kijelző meghibásodásra? Ha igen, akkor szerintem már nem lenne túl gazdaságos a javítása. Előre is köszönöm a segítségeteket.
Update:
A hibát sikeresen elhárítottam YSUS és X-Main cserével, mivel a 3 db zárlatos FET beszerzése gyakorlatilag lehetetlen volt... Köszönöm a segítséget, javaslatokat.
Üdv,
Cs.
Sziasztok, a fenti LCD a mellékelt képeket produkálja, a text jo. Ebben kérnék segítséget. Köszönettel. Imre
Üdv! Ennek a Samsung készüléknek, zárlatos a táp IC-je, mi lehet a pontos típusa? KÖSZI!
Üdv mindenkinek! Az UE50RU7402 TV-ben lakik egy bn41--02703A mely az alaplapra van nyomtatva a papír cimkén bn94-14152B-van. Sajnos semmit nem indít el a készüléken csak a készenlét villog. Kérdés hogy lehetséges az hogy ha a csere panelen BN41- stimmel , de a BN94- más számú akkor csereszabatos- e egymással a két panel? Be rakható-e esetleg egy 43" mainja ha a BN41- stimmel?