Sziasztok!
Az újrahasznosítástól menteném meg a gépet, de elakadtam.
Amikor hozzám került levettem a tetejét és a vezérlőpanelon egyből szemet szúrt egy púpos kondi, megörültem gondoltam megvan a hiba.
A panelt viszonylag könnyen ki tudtam operáni a kocsonya szerű anyagból. Kicseréltem a kondit, ez egy 10u/450V-os volt a tápegységben plusz találtam még egy 100 ohmos(R25) szakadt ellenállást is, ezt is cseréltem.
Vissza tettem a gépbe és próba, a siker elmaradt. Újra kivettem a vezérlőt és jobban átnéztem, a táprésze a kondik és a stabkocka alapján 12 és 5V-ot állít elő a vezérlőnek, külső tápegységgel megtáplálva sem mutatott életjelet, na ennek itt vége.
Sikerült vennem egy bontott vezérlőt ami egy dobcsillag törött gépé volt. Természetesen ez sem volt hibátlan, a gép ugyanúgy nem működött. Ebben is szakadt volt az R25, akkor kondi, táp IC, és opto csere után vissza a gépbe de megint semmi. Ismét kivettem és külső 5 és 12 Volttal táplálva működik, a tápegység bemenetére 230 Voltot adva is rendben van, viszont a gépbe beépítve semmi nem történik, mintha be sem dugtam volna és innen nem jutok tovább.
Az ajtózár külön tesztelve jó, a fűtőbetét nem szakadt nem zárlatos, a motor kifújatva, kefék rendben, nem szakadt, nem égett.
A vezetékeket is átnéztem, szakadást nem találtam. A panelon sem látok, találok semmi rendelleneset, nem értem.......
A segítséget köszönöm!
Üdv,.
Sziasztok!
Ilyen gépekkel Ti szoktatok foglalkozni? Nem nagyon látom értelmét festegetni, én szerintem ez bontás és magnetron, trafó motor, mechanika, alkatrész temető normális géphez :O |
Üdv' Mindenkinek.
Táp IC teteje elszállt.
Tudja valaki mi való bele?
Sziasztok!
Van ez a csodamasinánk, 5 éves múlt. Az utóbbi időben többször panaszkodott rá a párom, hogy nem megy a gép. Próbáltam több programot indítani, de nekem nem sikerült a hibát előcsalni. Egy dolgot vettem észre, hogy az egyik ilyen alkalommal nem indult el szivattyú, csak remegett, amig nem löktem meg a lapátját csavarhúzóval. Kopott volt a tengely "csapágy", lötyögött az egész. Csere szivattyúval ment. Akkor láttam, hogy van benne még egy szivattyú oldalt, bár ezt még nem szedtem ki. Pl. 15 perces programot elindította a nejem fürdőszoba szőnyeg vagy asztalterítőkkel, ajtó lezár, szivattyú indul, 15 percről átvált 14 re, villog a led és a ruha ikon, de nem indul a mosás, se motor forgás, se vízvétel. Volt ilyen Daily wash programon, ha jól emlékszem 37 percnél állt meg. De van hogy semmi gond. Ajtó reteszt ellenőriztem, rendben van. Hibakód nincs. Gyanús a vízszint szabályzó, ha jól néztem ebben nem mechanikus van, és szívtam egyszer egy Indesit géppel e miatt. Ha esetleg van valakinek valami tapasztalat, szívesen venném. Idő hiányában csak hétvégén vagy jövő héten tudok nekiállni.
Köszönöm előre is!
Megoldás: a panelt kiszedve a truyiból és átnézve láttam, hogy a motor relék tekercseinek forrasztása körberepedt, emellet a triak egyik lábánál is repedt volt a forrasztás.
Szép napot!