Üdv kollégák!
Segítséget kérnék a fenti TV javításában. (WS-32Z306T) A jelenség a következő: készenlét van, bekapcsoláskor indítódallam, kép hang rendben, 1 másodpercig, majd visszaáll készenlétre, 1 másodperc szünet és újraindul. Ezt csinálja folyamatosan, ugyanolyan időközönként bármeddig. Tápok rendben, kondik mérve, cserélve. Mi lehet ez? Találkozott már valaki ilyennel?
Zoli
Üdv mindenkinek!
Javitom ezt a plazmát melynek az y panelján (LJ41-05075A) 2db RJH3047
és 1db FGT313 igbt rossz. Az utobbit mivel helyetesithetem?
Y-bufferen (LJ41 05077A) legalso ic (AN16379A) mellet egy 10k ellenállás is megszakadt, vagyon az ic is rossz? Ki lehet ezt mérni?
Köszönök minden segitséget!
Sziasztok!
Nembírtam ellenállni és megnéztem.
Két hónapja meglőttem a zöldjét, az azóta is jó, de amásik két katód 3-400mikroA, tehát elég kaka.
Meglőttem, most ok. Bár most meg nem zöld szászlós, hanem piros :( Na mind1 ez az 59EHj lassan kuka.
A lényeg, hogy kaptam egy előtétet digitmultihoz :)
Most kipróbáltam, műszer 2V-os állásba és jöhet a fűtésmérés.
Legnagyobb meglepetésemre 590-et mutatott a műszer, tehát 5,9V-al alá van fűtve :(
Felmerül a kérdés, hogy tán ezek a csövek annyira mégsem trágyák, csak a samsungban azért döglenek talán hamarabb??? Mert nincs beállítva a 6,3V fűtőfeszültség :S
Most Fülesmestertől kapott infókat át kéne majd lesnem, hogy hogy is kell beállítani a megfelelő fűtést :)
A regénynek mára vége, jóéjt :)
Pityesz
Üdv a szakiknak!
Fent említett készülék 1-2 óra üzem után , vizszintes csíkok sokasága mellett hajlandó csak képet mutatni.
Az OSD is törik a képpel eggyütt .
Csatolok képeket a jelenségről, bár nem lettek a lrgjobbak.
Merre keressem a hibát ?
Táp ?
Előre is köszönet minden jó ötletért!
Üdvözlettel : Kefeur