Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

SAMSUNG LH70BVTLBFZA LH82BVP 700DX-2 820DX-2

MONITOR - SERVICE MANUAL
Type: (ZIP)
Size
14.9 MB
Page
---
Category
MONITOR
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar samsung manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    SAMSUNG LH-82BVP LH82BVP 700DX2 820DX2 LH 70 BVTLBFZA 82 BVP 700 DX 820 700DX 820DX 700DX-2 820DX-2
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant MONITOR forum topics:
Samsung Syncmaster 940T egyik CCFL duo mosfet kiiktatasa [MEGOLDVA]
Sziasztok! Igen.. megint valami takolast kell vegeznem. LCD monitornal kilotte az egyik smd duo mosfetet AF4502C(P&N csatornas kombinacio), most az a gond hogy a tulaj most mar nagyon ideges mert 3 napja nalam van a monitorja es talalt vevot komplett szamitogepjere, es holnapra kellene a monitor. A mosfet gyorsan nem beszerezheto ezert gondoltam 2 variaciora: 1. Veszek IRF530, IRF9530 ast es megprobalom berakni es remenykedek hogy a trafo tulelte (ohmra jo, eges nem latszik ) 2. Mivel 2 trafos (4 db CCFL cso), gondoltam telejesen kiiktatni az egyik trafo meghajtasat a FAN7310 vezerlonel valahogy.. (2 cso is elegendo fenyt fog adni) Na most még ha valaki tudná hogyan lehetne kikapcsolni a meghajtast/ellenorzest az jol jonne..(persze a zarlatos mosfetet kicineznem)
SAMSUNG invertertrafót keresek. Jelölése: TMS91904CT B 06TM49 A
TMS91904CT B 06TM49 A Ezek vannak a szakadt trafóra írva. Hol lehet ilyet szerezni? Azaz van é valakinek. Amúgy szép estét az Uraknak! Mellesleg a trafó fekete, nem kék... "(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul ) Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!" és így tovább... Comprende!?" Próbálj meg olvasni is, nem csak írni! Nem viccből függesztettem fel a topikodat. A másikat törölni fogom, mert felfüggesztett topik helyett újat indítani, az álmoskönyvek szerint nem jelent jót! Kalex Esetleg a TV típusa is segíthet, hiszen lehet, hogy van aki abból már tudja, mit lehet helyette beletenni! Kalex
Samsung LS32D85KTSN/EN monitor nagy durranással meg állt, RP829 értéke kétséges.MEGOLDVA!
Tisztelt Kollégák!

Ebben a monitorban a táp panel BN44-00750A.
(Egész pontosan CN07BN4400750ASK28F790705)
Ehez keresnék valami rajzocskát, illetve RP829 ellenállás értéke lenne a kérdéses. (Kicsit szét robbant) smiley
A megmaradt részek alapján lehet piros fekete ezüst arany (0,2 Ohm), de lehet barna fekete ezüst arany is (0,1 Ohm), (vagy bármi más wink ).
Nemtudom mennyire érzékeny a pontos értékre (gyanítom semennyire), de azért szivesen tenném bele a gyári értékűt.
Ez a tápfet és a föld közötti ellenállás. Sugjatok mi lehet a gyári érték.
A tápfet is drót lett sajnos (QP811C) KF12N60F, helyette FQPF12N60C-t fogok betenni.
A 6.3A-s lomha primer olvadó (FP801S) is meg szakadt (természetesen).
A fő puffer (CP821) 82uF lenne de már mérve csak 77-et tud. Cserélem 100uF-ra. Úgy nézem befér méretileg.
Rengeteg a forhiba (ez lesz  hiba kiváltó oka, ahogy el nézem).
Reményeim szerint a többi része túl élte. (Mérve jónak tűnik.) cool 
Aki esetleg már javított ilyen tápot, irhatna a tapasztalatokról.

Üdv.

Fecóka
 
Samsung Syncmaster 756
Sziasztok! Ez a monitor nem üzemel, a tápja jó a feszek meg vannak -10V, +10V, +50V, +80V, +5V, a proci is megkapja az 5V-ot, a sornál kibnt van az 50V. Már cseréltem szinkron icét, de semmi változás, a sorvégtranyó sem volt zárlatos, még a led sem villan fel.Lehet hogy a proci adta be az unalmast,vagy más, memoria nélkül is ez a helyzet?
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce