Tisztelt Fórumlakók!
A címben szereplő TV: stby van, sem RC-re, sem bill.-re nem reagál. A proci a jeleket megkapja, feszek megvannak, eprom ok, és ami még sztem furcsa: a PTC relét nem kapcsolja ki. Nekem úgy rémlik hogy a proci a hunyó, vagy nem? A proci: Micronas, dupla soros lábú (88), a matricán: ET1013.
Ha nincs senkinek jobb ötlete, akkor a processzor kerestetik ( vagy komplet sasszé ) !
Üdv! Gondif
Üdv!
A készüléknek kifehéredett a képe, alig látszanak a feliratok a képtartalom olyan negatívos. Tipikus gamma hibának tünt.
A T-con T370hw02VC. szétszedve az As15 nem volt extrém meleg, belemértem a fesz lépcsök a mérőpontokon 15,3tól-0,3ig szépen csökkenve megvoltak. Ennek ellenére raktam új As-t a hiba ugyan az maradt. Majd raktam még egyet de semmi sem változott. Szóval elakadtam vele alaposan. nincs valakinek mérése a gamma mérőpontokról. Ha jól tudom a bemenet meg a kimeneten ugyan olyan dc fesz nek kell lenni. A méréseim szerint ez meg is van. A vgl-Vgh is megvan, a kijelző panelján is mértem de nincs különbség.
Sziasztok !
Adott egy Samsung CW29M204VRXX típusú TV készülék . Az eredeti gond az volt vele ,hogy a KSD5703 típusú sorvégfok tranzisztor zárlatos volt . Helyette raktam bele próbából egy BU2520 DX típusú tranzisztort. Kollektor áramban ugyan azzal a tulajdonsággal bír mint a KSD5703 tehát Ic = 10A . A Kollektor emitter feszültség paramétere a BU2520DX -nek jobb Uce = 2500V.
A baj az ,hogy bekapcsoláskor a TV a demag relét periodikusan ki be kapcsolja majd bekapcsol .
Miután bekapcsolt működik naphosszat ,a kép és a hang kifogástalan.
Ellenőríztem ,hogy van-e kontakt hiba ennek a relének a körében ---nem találtam --- de attól még valahól kontakt hiba lehet (gondolom). Ki cseréltem a tápban a Fő puffert 470uF/400V. Ki cseréltem a demag relé körében lévő szűrő kondenzátort is. A relé ,illetve a relét működtető tranzisztor forrasztásával kapcsolatosan nem találtam hibát .
** Az szeretném tisztelettel kérdezni,hogy miért kapcsolgatja a demag relét periodikusan a relé vezérlése ?
Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét ,válaszát ezen kérdésre !
*** Megoldás :
Eszt a hibajelenséget a C808 4,7uF és a C812, 22uF kicserélésével megoldodott. Az STR primer körében vannak az említett kondenzátorok .Az STR táp IC lábai át lettek forrasztva . A készülék kifogástalanul működik !
Cserélve lett még a táp szekunder körében a C846 2200uF is.
Üdv : Lengyel József
Üdv mesterek.
Megakadtam ennek a tv-nek a javitásával, ehez kérem a segitségeteket. A tv-n minden működik de a kép mintha negativ volna. A fényerő szabályzásával változik a kép, de csak korlátozott mértékben (szintelitettség változik) és halványan látszik az elözö csatorna képe. Félek hogy a kijelzö a hibás. Rajzom sincs.