Üdv
Adott egy samsung1817n mikró ami nem melegít.
Kicseréltem a nagyfesz biztosítékot, nem veri ki újra de nem is melegít.
Két kérdésem lenne mivel háztartási gépek terén nem sok a tapasztalatom.
A nagyfesz bizti helyett egy ugyan ekkora és áram értékben is 750mA ugyan akkorát tettem be. Régebben volt ez az amerikai szabvány ha jól emlékszem. Gondolom ez nem gond.
Nos minden alkatrészt lemértem a magnetron kivételével és forog morog, az áramfelvétele úgy 500W hallani a nagyáramú gerjesztés megvan még sincs melegítés. Szerintem nem jön létre a rezonancia vagyis döglött a magnetron. Régebben csak zárlatosakkal találkoztam, vagyis mindig kiverték a biztit. Az újabbak már ezt is tudják? Csendben elhaláloznak? Csere persze nem aktuális hiszen drágább mint az új sütő.
Tanácsokat köszi.
Sziasztok , egy 9Kg ecobuble kezelő panelján zárlatos a processzor , lehúzza 0-ra +5V , 12V meg pulzál , kezelőt lehúzva a feszek rendbe . Rádugtam 2 másik kezelőt is próbára, de meg sem nyikkannak , a sajátjával be-be villan a kijelző .
Tud e valaki valami infót , hogy ezek párosítva vannak e , vagy valami más hiba is van még .
Sziasztok,
A címbeli klíma az idei beüzemeléskor nem indult. A beltéri egység kültéri hibát jelez, a kültéri egység pedig opció (EEPROM) hibát.
A beltérinél már kitanultam hogyan lehet az opciókat helyreállítani, de a kültérihez segítséget kérek tőletek, akár tartalomban, akár beírásban.
Az EEPROM típusa: 93LC56.
Sziasztok! |
|
Kismegszakítót leveri dadogva indul, és jó büdös ergo zárlatos :)
Nem tudom ki tartja ezt jó márkának, de katasztrófa a samsung.
Van itthon egy hasonló motorom, valószínűleg teljesítményben térnek el, fizikailag ugyanaz. Annak a szélkereke van törve. Hogy szoktátok ezeket szétszedni?
Nem sajtolt, de a tengelyt nem lehet megfogni, hogy az anyát letekerjem. Egyszerűen nincs semmilyen fizikailag megfogható része, sőt ezeken már egy csavarhúzó bemélyedés sincs a tengely végén, a szénkefe oldalon.
Köszi!
|