Hello!
A fenti Tv-be pár hónapja nand csere történt, mert csak logóig jutott és újraindult.
Most bekapcsolás után minden oké és 2 perc 20 másodperc után újraindul, újra be botol működik rendesen, 2 perc 20 másodperc után megint újraindul és így tovább.
Megint tönkre ment a nand benne?
Köszi!
Sziasztok! :)
Segítséget kérek tőletek a készülék javításához! Bekapcsolás után készenléti LED fényesen világít, 5V stby fesz rendben, de sem a távirányítójával, sem az előlapi CH+ gombbal indítva nem reagál a készülék.
SCT11B sasszészám olvasható a panelján. Két rajzot is letöltöttem hozzá, de egyiken se az a mikrokontroller található, mely ebben a készülékben található:
SAA5290P/043
Tud-e valaki hozzá rajzot küldeni, esetleg egy info-t hogy melyik kivezetéséről vezérli ez kontroller a készülék bekapcsolását? Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.: Csabafi54
Köszönöm a segítséget a hibakereséshez mindenkinek!
Most már "csak" egy kis szerencse, és valaki bejelentkezik, hogy tud SAA5290P/043 típusú IC-t küldeni!
Sziasztok!
Segítségeteket kérném egy Samsung TV hibájában, paraméterei:
Model:LE37R82BX/XEC,
Chassis: BP37EO,
T-Con panel: T370XW02 V5 CB 06A69-1A
A hiba az, hogy bizonyos fehér árnyalatoknál az adott terület Inverzbe
színhelytelenbe, felhősbe vált, (ha fényerővel és kontraszttal beállítom egy értékre előjön a teljes képernyő felületén) ha jól gondolom ez tipikus T-con hiba.
A tápban az elkók nem púposok, a feszértékek megfelelőek.
Cseréljem a T-Con-t? Van esetleg valakinek elfekvőben?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv!
Krisztián Norbert
Hi !
Tudnátok segíteni, lenne ez a JVC élvilágítós Vestel.
Háttér van, a távira reagál, de kép nincs.
A 12V rajta van a T-conon, de pl, az eepromon már nincs delej.
Egyszer, vagy 2 éve javítottam már SMD kondi zárlattal, de most nem mérek zárlatot...:(
Mi lehet?
Mi csinálja pl. az 5V-t?
Kösz