Please upload service manual for Samsung WF1124ZAC/XEN washing machine.
Thank you!
Sziasztok !
Van egy Samsung M197 mikrohullámú sütő amelynek a hálózatra való bekapcsolása után ,rövid idő múlva a kijelző elsötétedik és érdekes módon ,ha kinyitom az ajtaját indítja a ventilátort és halványan világit a a lámpa . A lámpán kb 85V AC-mértem.
Amit megcsináltam :
- a kijelző panelon az összes elektrolit kondenzátort az értékeknek megfelelően újra cseréltem;
- a szalagkábelek csatlakozóit átforrasztottam ;
- a reléket behúzó tekercseket kimértem ;
- az ajtó reteszkörben csak úgy tudtam mindenhová mikrokapcsolot rakni ,hogy ezek is --sajnos--- használtak ;
- a tápegységben az SMD diódákat Cseréltem . Bele raktam 1N4007-est ;
Egy darabig működött aztán előjött ez a jelenség újra .
Szeretném tőletek megkérdezni ,hogy mi okozza ezt a hibát ? A sütő tetején kerestem hő érzékelőt termisztort ,ezen nincsen . Csak a megszokott bimetálos hővédelem van . Egyébként átvezet nem szakadt .
Olvastam ,hogy valaki egy kedves forum társunk hasonló problémával szembesült sajnos .Remélem Neki sikerült megoldania a hibát . :)
Előre is köszönöm a segítséget fáradozást mindenkinek !
Üdv : Lengyel József
Hellótok!
Van egy Samsung porszívónk (sajnos a típusát csak később tudom beszúrni ide) a nyélen elhelyezett potméterrel szabályozható fordulatszám szabályzós, amelyik 2-3 hete porszívózás közben meg-meg csap. Olyan elektrosztatikus feltöltődés jelleggel. Ha utána megfogom, nem ráz.
Mivel nem földelt a konnektor dugvilla, földszakadásról nem lehet szó.
Nem használunk másféle tisztítószert.
Hogyan oldják meg ezekben az elektrosztatikus feltöltődés levezetését földelés nélkül? :hmmm:
Köszönet:szuts
Üdv! Hibajelenség: a gép elindul felveszi a vizet de amikor ki kellene nyomnia a vizet meg áll hibakoddal ami aszivattyura utal. Szivattyú cserélve lett változás nincs. Ha leengedem a vizet a centri elindul rendben elvégzi a dolgát. Valakinek van ötlete? Segítséget előre is köszönöm.