Sziasztok!
Javítanom kellene ezt a Samsung BX2431 led monitort. A hibajelenség az hogy nem reagál a bekapcsoló gombra. Tápok rendben. Mivel érintőgombos, arra gondoltam hogy a gombsor a hibás. Kipróbáltam egy más típusú Samsung monitorral, sajnos az működött vele.
Viszont kivettem a flash ic-t, és teljesem üres volt. Ez biztosan nincsen rendjén. A típusát rendesen detektálja az író, de végig FF a tartalma.
Lehet hogy hibás, de ha lenne hozzá dump akkor azért megpróbálnám megírni - de nem találok hozzá anyagot sehol. Monitorokhoz nem nagyon van.
A kenotrontv.ru -n van BX2450-hez dump, de nincs náluk regisztrációm. A main ugyanolyan LS24B5 esetleg a kijelző lehet másik, de 24 colos az is. Lehet hogy jó lenne hozzá ez is.
Persze az eredeti típus lenne az igazi.
Előre is köszönöm!
Joco
Sziasztok!
A fenti monitor a táp feljavítása után sem indul, a digi lapon a tápok is jók, de a stby led sem világít .
A háttér külső indításra működik.
Esetleg valami ötlete van-e valakinek, vagy másik panel./Bn91-0189x/
Üdv.: Laci
Egy 2243nw monitorban az összes elkó felpuposodva, inverter áll de kép külső megvilágitásra látszik. 12v
helyett 18v 5v helyett 7.5v. Elkók cseréje után tápok
rendben ,de inverterek nem indulnak és a számitógépet
sem veszi észre csak 5 sec után készenlétbe megy,villog a led. Jártam már máskor is igy azt is félretettem. Ha
valaki járt már igy vagy van ötlete irja meg.
köszönöm Beni1
púpos elkók lecserelve, de úgy látszik, hogy a software is odavan. a hállózati kábel csatlakoztatása után a kék LED bekapcsol néhány másodpercre, majd kikapcsol és így a vételenségig. a feszűltségek rendben vannak. ha valakinek megvan az eeprom, de még a firmware az SPI-ből, nagyon sokat segítene
üdvözlettel, zoli