Sziasztok!
Ehhez a tvéhez szeretnék tanácsot kérni, bekapcsolva nem indul el, még a készenlét sincs meg. De véletlenül mérés közben rámértem a táptranzisztor bázisára, és megjött a készenlét. A tápban 470uf, csere 2n2, 27nf cserélve az ellenállások átmérve, diódák nem zárlatosak. Lehet gond a hibrid ic, ha igen mivel lehet helyettesíteni?
Sziasztok!
Egy barátnőmnek két éves garancia után azonnal betojt. Elment a kép, elsötétedett, ennyit tudok. Úgy tudtam kidobták, de rosszul emlékezett és megvolt még ez a hotel tv.
Valaki megnézte, de még a villanyt is lebaxta..., Nos szétszedtem, valószínű csak rövidrezártak vmit a 230-nál, mert semmi zárlat nincs. Bedugva a készenlét megvan, de ha tasztról próbálom (nincs távom), nem kapcsol be.
Tápja: BN44-00338B (P2632HD_ADY)
Mit kell mérni? Hol kell mérni ezeknél? Illetve mi a gyík lehet, amiért nem indul a "sora"? :D :D :D
Egy esélyt adok neki, mielőtt kidobják :)
Üdv és köszi!
Pityesz
Üdv mindenkinek!
Hozzám került egy samsung lcd tv készülék melynek típusa le 32r32b a hibajelensége a következő volt készenléti led pirosan villog teljes működésképtelenség. A tápegységet feljavítottam átkondizva a készülék beindul, a következő a hiba még mindig : hang oké, osd kijelzés nincs csövek működnek invertel megy csak kép nincs. Euroskartcsaklakozón kiadva másik készülékre jelet kép, hang tökéletes.Kérnék segítséget, hogy mi lehet a hiba ok? Segítségeteket előre is köszönöm.Stoker
Tisztelt kolegák,
ez a plasma már a 3. ebböl a sorozatbol amellyel nem tudok düllőre jutni. A tulaj panasza arrol szól, hogy működés közben kialudt a kép de a hang maradt. A tápban 2 elkót lecsereltem amelyek púpossak voltak, de sejtetem, hogy nem ez lesz a megoldás. A mérések azt mutatták ki, hogy minden feszűltség tökéletessen megfelel a követelményeknek. A Vs, Va, Vg, Ve, Vsc stb. Minden elkó ESR-rel kifogástalan. Úgy néz ki mintha az Y-SUS vagy a Z-SUS vagy mindkettő elhalálozott volna, de nem így van. Ugyanis,a szkóppal végzett megfigyelések tökéletes jelalakokat ábrázolnak az Y,X,Z buffer-ok képernyő csatlakozásain. Amig mértem és csodálkozva nézegettem a mérési eredményeket, fellvillant, hogy létezik-e ezknél a PDP paneloknál, hogy a panel úgy purcan ki, hogy semmi életjelet nem ad ki magárol, még egy "hangyát" sem. Mintha a "fűtés" szakadna meg.
Ezekröl a készülékekröl a tulajok már lemondtak, de én a megszállotjuk vagyok és ha csak lehet életrekeltem őket (mint pl azt az 50-set ebböl a sorozatbol amely a nappalim falán lóg)
Üdvözletem