Szevasztok,
két teljesen egyforma plasma adott sajnos ugyanazzal a hibával. hang stimmel de egy pillantra sem jön meg a fény. kezdve a táptól, minden feszűltség tökéletesen stimmel. az amire jutottam a mérésekkel, az az, hogy az Y és a Z-sus modulok nem zárlatosak és a rajtuk mérendő egyenfeszűltségek is stimmelnek. a buffer-ok sem zárlatossak. visszafelé keresvén a hibát a Z-sus tól és az Y-tól azt tapasztaltam, hogy semmi impulzus sem jelenik meg a szkópon. ezzel a MAIN modulig jutottam amelyen a következőket írja:
MODEL:50HD W2A PLUS LOGIC MAIN MODUL
PCB NO:LJ41-05188A
A modulon a feszűltségek hibátlanok, 3V3, 2V5 és az SC4521 feszűltséleszabályzó is 1.16V ad a fojtótekercsen át és amely a C2102-őn jelenik meg. az X2000 blokk oszcilátoron a jel szabályos és ez az egyetlen váltakozó jel ami megjelenik a szkópon. azt is megjegyzem, hogy Ohmikussan mérve a földhöz képest a C2102-őn 7 Ohm mérhető. szóval sem a Z sem az Y felé sem jelenik meg bármilyen impulzus ami miatt nyilván nincs kép. az LVDS csatlakozón látható impulzusok vannak. a main modulon a 3 LED közűl csak a LED2000 világít folyamatosan a másik kettő csak a bekapcs pillanatában villan meg. ugyanúgy sem a flash sem a RAM felé nem mérhető bármiféle komunikáció
az volna a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel a szerkezettel. az, hogy a C2102 elkón az 1.16V stimmel? meg az, hogy a V-TOGG tesztponton sem egyen fesz sem bármilyen impulzus nem mérhető. az is fennál, hogy nem jó közelítek a problémához.
előre is köszönöm a segítséget
jó munkát mindenkinek
bármilyen segítséget
Üdv mindenkinek!
A fennt említett TV egy 16:9-es csővel szerelt gépezet. Működik, de a kép csak a közepén fókuszos, körben elmosódott. Raszter hibát nem látni, nem sortrafós. Tapasztalat nincs vele hibát nem találok. Segítségeteket kérném. Üdv.: Laci
Sziasztok!
Egyik napról a másikra nem lehet bekapcsolni. Szétszedve készenlétben 12,9V a táp. Amikor próbálna beindulni 11,7V-ra leesik a tápfesz (USB aljzaton ekkor is 0V van). A proci bordája kb. 10 perc után jó langyosra melegszik fel. Sajnos egyenlőre ehhez sem találtam rajzot, így konkrét feszültségeket nem tudok mérni. A
másik tv-vel szemben ennek semmi előjele nem volt a hibás működésnek. Mindkét készülék paraboláról kapja a jelet. Előző nap még nézték, másnap már nem lehetett bekapcsolni. Elvileg kéne lenni készenléti pirosnak amit én nem látok. Ennél is ha a digipanelt lehúzom a háttérvilágítás működik.
Bármilyen segítséget szívesen fogadok, amit előre is köszönök.
van egy tizenéves samsung tévém ami beadta a kulcsot.
a tipusa aa41-10586a vagy ci593cnx legalább is a panelon ezeket találtam.
a hiba a következö: reggel bekapcsoltam aztán vizszintes csik. a függöleges ic (tda8350 8.láb) elött a sorvisszafutásnál megszakadt egy 10 ohmos ellenálás. kicseréltem, és az is elszált. gondolom ic hulla. van valakinek ilyesmivel tapasztalata? az ic csak ugy is el szokott szálni, vagy ez valaminek a következménye. egyébként hang, fény van. de a vizszintes csik nem ér ki a képcsö széléig. a tápfeszek meg alacsonyak. néhány helyre bemértem. kb 70%. az ic cserén kivül még mit nézzek meg, hogy lehetöleg ne keljen kétszer cserélni? és mitöl kicsik a feszkok? elöre is köszi.