Üdvözlet!
Volna egy villámkáros Samsung UE43NU7122K készülékem.
A benne lévő alaplap száma BN96-47717A a meghajtott kijelző : CY-NN043HGEVEH. BOE kijelző
Sikerült egy ismerőstől szerezni ,szintén UE43NU7122K készüléket, de ebben más az alaplap száma
: BN9646787A a meghajtott kijelző : CY-NN043HGAV6H AUO kijelző
Ezek szerint, ezeket több kijelzővel is szerelték, és mint kiderült, a Main alján egy kis SMD jumperrel jelölve is van , vagy 5 fajta kijelzőtípus.
A két alaplap nem csereszabatos sajnos, kérdés, megoldható a működő alaplap berakása, a villám csapott helyett, vagy sem, mert gondolom, nem annyi, hogy átforrasztom a jumpert :)
Természetesen észerű keretek között.
Köszönöm a segítséget! Hátha találkozott már valaki ilyennel.
Sziasztok
Adott ez az áldott TV. Előéletéről sokat nem tudok..
Bedugom, s elindul a TV, kiírja, hogy nincs mentett csatorna, keressen, vagy ne..
A táv 1 gomjára se reagál..
A piros led folyamatosan világít a TV jobb alsó sarkában.
Ha az saját érintőtasztjáhz érek, a led elalszik, s megy minden tovább..
Illetve, ha pl a hangerő mínuszhoz érek, egy pillanatra mintha venne le hangerőt, mert a hangerő skála megjelenik, de ennyi..
A TV továbbra is alapon van, ill átvált nincs adás/gyenge jel feliratra, s ennyi...
A led nem világít, távra nem reagál, tasztra nem reagál..
Nem vagyok egy samsung fan, s ilyen érintőtasztos TV-t még nem is láttam..
Valaki találkozott már hasonló hibával??
Köszi
Laci
Udv kollegak!Segitsegeteket kernem fentemlitett geppel kapcsolatban.Y-sus hibaval erkezett,panel csere oldotta meg a problemat.Ket honap elteltevel a gep visszakerult,falraszerelt hangfal zuhanasa tokeletesre allitotta a displayt.Csere utan kep indul de sarga foltokkal,piros pontokkal.Masik gepbol Y bele es a kep jo.Mi okozhatja az y modulon ezt a jelenseget?
Elore koszonok minden faradozast.
Tisztelettel:Feri
Sziasztok! Fenti 50"-os plazma tápjában szétdurrant 18n50 fet-ek(qs801, qs802)mellett rs862,-878,-867,-879 20r smd ellenállás és ds801 ds802 smd sot23 tokozású dióda is. Eme alkatrész cseréjéhez kérnék segítséget. Ha igaz, KDS184 tipusú kettős dióda? Köszönöm Előre István