Szerbusztok!
Van egy címben szereplő "SAMUM".híbája:bekapcsolva a készüléket a relé kapcsol,de a sorvégfok nem indul be.
Szekunder tápok jók,a up megkapja a 3.3v-ot,sorvégtranyó jó,str-x táp ic lepróbálva.Ügyfél elmondása szerint,este
kikapcsolta,reggel már meg már nem tudta nézni.
A segítséget előre is köszönöm!
Sziasztok
Adott ez az áldott TV. Előéletéről sokat nem tudok..
Bedugom, s elindul a TV, kiírja, hogy nincs mentett csatorna, keressen, vagy ne..
A táv 1 gomjára se reagál..
A piros led folyamatosan világít a TV jobb alsó sarkában.
Ha az saját érintőtasztjáhz érek, a led elalszik, s megy minden tovább..
Illetve, ha pl a hangerő mínuszhoz érek, egy pillanatra mintha venne le hangerőt, mert a hangerő skála megjelenik, de ennyi..
A TV továbbra is alapon van, ill átvált nincs adás/gyenge jel feliratra, s ennyi...
A led nem világít, távra nem reagál, tasztra nem reagál..
Nem vagyok egy samsung fan, s ilyen érintőtasztos TV-t még nem is láttam..
Valaki találkozott már hasonló hibával??
Köszi
Laci
Sziasztok,
Egy Samsung LE40D550K1WXBT tv-hez keresek kijelzőt.
A mellékelt képen látható a címkéje.
Üdv,
Gábor
Sziasztok!
Nevezett készülék kb. tíz percig kifogástalan, majd csíkok jelennek meg és eltűnik a kép. Feszültségek, amiket ellenőrizni tudtam jónak bizonyultak. Hűtésre/melegítésre nem reagál. Ha pár percre kikapcsolom, ismét jó a kép amíg "be nem melegszik". Tapasztaltabb kollégáktól kérdezném: lehet, hogy ez kijelző hiba?
Köszönettel: Kiss Z.
Nos mivel a jó/rossz állapotot összehasonlítva kiderült, hogy több feszültség is eltűnik a t-con panelon, rendeltem bele másikat. Mostmár biztosan kijelenthetem az okozta a hibát.