Üdvözlet Mindenkinek!
A jelzett plazma készülék a hálózatra kapcsolva magától bekapcsol,a display kivilágosodik majd elsötétül kb. 1 Hz-es ütemben vég nélkül.A fekete-fehér
hangyaháborún a bal felső sarokban a felvillanásokkor MONO felirat és 32-től egyenként visszafelé számolt csatornaszám jelenik meg. Amikor eléri az 1-est, egy-két ütemre megjelenik a hangerő szabályozás szimbóluma, amin a hangerő jelzés 100 %-on áll.Mindezek alatt semmi hang nem hallható.
Távirányítóra véletlenszerűen,ritkán reagál, ilyenkor a rákapcsolt DVD képe egy pillanatra megjelenik, aztán folytatódik a villogás.
Az SMPS feszültségeit ellenőriztem, a Vs, Va pontosan megvan, az Y- és X-DRIVE, a Logic Board felé a csatlakozókon minden feszültség rendben van.
A Tanyán a PS42A410 típus SM-je található meg, de az egységek nagyrészt ugyanazok, mint ebben a készülékben.
Hogyan tovább? Kérem a témában jártas kollégák segítségét.
Üdv.
Sziasztok! A címben említet típusú T-CON panelt keresek. Köszi a segítséget előre is.
Sziasztok.
Ez egy olyan topic, ahol arra szeretnek tanacsot kerni, hogy mit csinalhattam rosszul, hogy ne kovethessem el tobbet.
Szoval.. hozzamkerult egy ilyen Tv:
UE43NU7122 Samsung 4K LCD Smart LCD TV
Edge LED vilagitas, 2x28 LED vilagitja meg kizarolag alulrol.
Szetszedtem, megrendeltem a LED sorokat. Megjon, beszerelem. Visszarakom a kijelzot, tores nelkul. Bekapcsolom: villanas, fust.
Persze rogton aramtalanitottam, de mar keso volt: az egyik flex szalak kilyukadt es a rajta levo COF elegett, felrobbant.
Azt a felet kikotottem es kiprobaltam a TV-t ugy, a fel teven tokeletes a kep.
Most jon a kerdes: mit csinalhattam rosszul? Zarlat sehol nem lehetett, minden a helyen volt. Hogy tortenhetett ez? Sajnos a sorsa bizonytalan, talan valaki Bukarestben cserel COF-ot, de kozelebb nem.
Minden velemenyt szivesen meghallgatok.
Minden jot,
Janos
Szevasztok
Ezzel a fentebb leirt tv vel lene problémám,elhozták hogy ne indul,rámértem a sorkimenő tranzisztorra zárat,kivéve mértem jó,aztán a 125 volta párhuzamosan van egy zenner,ami zárlatos lett,kiforrasztottam,sortaranzisztor helyett égő,bekapcs festültség 125 volt ugy ahogy illik,tehát nem szaladt meg a tápja,de akkor miért ment ki a zenner?A kapcsolási rajzban amit letöltöttem,nem is szerepel.
Ebben a tv ben valami átépitett táp va,szerintem valami kitt,müködik is minden jól,de stby ban sipolás halható a táp trafóból,ha lenne valami segitség szivesen venném.
Próbálok a tápról egy maradhatós képet csinálni.