Sziasztok.
Előzmény: Ez év februárjában cseréltem ebben a tv-ben táp ic-t és a kettő kondit mellette.
Most visszakerült az alábbi hibával.
A címben említett tv hálózati bekapcsolás után, a relé 1 másodpercre meghúz majd 2 másodpercre, elejt ilyenkor világit a LED, és ez csak ismétlődik. A sorvég nem indul.
Sorvégfok tranyó kimérve.
Olvastam a Samsung KS7A sasszi hibáit.
-C846 megnöveltem 4700uF-ra.
Így beindult. Működött kikapcsolásig.(fél óra) Kikapcsolás után már csak kép alja van (5cm) és 3 vízszintes RGB csík volt középen. Kérem a valaki jártas ennek a típusnak a javításában, megköszönném, ha valamit megosztana velem.
Sziasztok!
Munka fejében kaptam a címben szereplő plasmaTVt. (munka tárgya y-buffer panelek javítása volt, ugyanilyen plasmába). Ennek a készüléknek az Y-sus panelje is hibás volt. 2db 12 ohmos, 1db ohmos ellenelállás szakadt volt, 1db TA36N30P FET zárlatos volt, 1db A314J opto IGBT szakadt volt. A FET le volt "sülve" a panelre, nem tudtam csak roncsolással felvenni a panelről, ezért tettem bele egy másik Y sus-t. Jóként vettem, de belemérve a panelba, kiderült, hogy a 1db TA FET ezen is zárlatos volt. Kicserélve működik a panel. Y buffereket ehhez is gyártani kellett. Az a kérdésem, hogy a kijelző képén, felső buffer alsó fele (alsó két IC területe) halványan olyan képet mutat, mintha a buffer ICk roszak lennének. 3db felső bufferem van, és mindhárommal ilyen a kép. Lehet hogy ez kijelzőhiba, vagy az Y-sus még nem tökéletes? Azt a y-sust amin több alkatrészt is cseréltem, nem nagyon merném használni, de azzal is ilyen képet mutat a TV.
Tettem fel képet a TV-ről, nem tudom mennyire fog látszani az a terület ami enyhén csíkos. Az y-sus-on vannak potik, (Rising ramp, Falling ramp) de ezekhez nem nyúlnék mert nem tudom mi lenne a következménye.
Esetleg a kondik öregedése okozhatja-e ezt a tünetet?
Köszönettel gapati.
Sziasztok!
Van nálam egy ilyen TV a képen látható hibával.
Tudna valaki segíteni hogy mi lehet a baja hol keresem a hibát?
Köszi!
sziasztok. az alábbi tv javításában szeretnék segítséget kérni
Tipus: Samsung cw21m063n
chass. 16b
alaplap: AA41-01146c-00
proci: TDA12025PQN1F80 GREEN 1021N
táp IC: 5Q0765RT
hibajelenség:
- készenlétben +A 150V (D805). bekapcsoláskor ez visszaesik (a rajz szerinti) 125V-ra.
- A TV beindul, hallani a nagyfesz megjelenését, képeltérítő végfok is elindul (+/- 14V OK D301, D302), a kimeneten (IC301 5 láb) kb. 55Vpp jel is megvan.
- RGB véfok 180V-ja viszont ugyanekkor csak 128V (dióda, szűrés OK, túlterhelés nincs)
- kb 1.5mp a táp visszaáll készenlétbe (újra +A 150V),
- proci ON módban marad, ebből kifolyólag kb 6mp múlva újraindul az egész folyamat
- távirányítóval "leállítható a körforgás", ugyanis bármikor ki-be lehet vele kapcsolni a készüléket :)
remélem valaki találkozott már hasonló hibával ennél a készüléknél és van valami ötlete,azt szivesen meghallgatnám. Az eddig leírt híbajelenség ...hmm ..kicsit ellentmondásosnak tűnik, ezért is vagyok zavarban.
Főleg ez a készenléti 150V-tápfesz. Ez normális ennél a készüléknél?
köszi előre is!
üdv.