Üdv. a fórumon kaptam jó tanácsot .a T-con szalagkábel kitakarását hogy kell elvégezni ? szeretném részletesebb leirást esetleg fotót . előre isköszönöm
ck5373 tv szerviz kód a doksik alapján:STAND BY-DISPLAY-P.STD-MUTE-POWER ON.
Az általam javított készüléken /magyar/ ezzel nem tudtam elérni a szerviz menüt.Ha tudna valaki segíteni azt köszönettel fogadnám.
Tisztelt Szakik!
Afenti masinát tegnap hozták. Médialejátszásra illetve hdmi bemeneten használják. Menet közben illetve ha kilépnek a médiajátszóból akkor a tv újraindúl.
Tápot nagyjából átforrasztottam. Szekunder elkók jónak tünnek esr mérővel mérve.
A tipushibáájáról tud valaki írni valamit.
A procija elég szépen fűt.
Köszi Zoli
sziasztok. az alábbi tv javításában szeretnék segítséget kérni
Tipus: Samsung cw21m063n
chass. 16b
alaplap: AA41-01146c-00
proci: TDA12025PQN1F80 GREEN 1021N
táp IC: 5Q0765RT
hibajelenség:
- készenlétben +A 150V (D805). bekapcsoláskor ez visszaesik (a rajz szerinti) 125V-ra.
- A TV beindul, hallani a nagyfesz megjelenését, képeltérítő végfok is elindul (+/- 14V OK D301, D302), a kimeneten (IC301 5 láb) kb. 55Vpp jel is megvan.
- RGB véfok 180V-ja viszont ugyanekkor csak 128V (dióda, szűrés OK, túlterhelés nincs)
- kb 1.5mp a táp visszaáll készenlétbe (újra +A 150V),
- proci ON módban marad, ebből kifolyólag kb 6mp múlva újraindul az egész folyamat
- távirányítóval "leállítható a körforgás", ugyanis bármikor ki-be lehet vele kapcsolni a készüléket :)
remélem valaki találkozott már hasonló hibával ennél a készüléknél és van valami ötlete,azt szivesen meghallgatnám. Az eddig leírt híbajelenség ...hmm ..kicsit ellentmondásosnak tűnik, ezért is vagyok zavarban.
Főleg ez a készenléti 150V-tápfesz. Ez normális ennél a készüléknél?
köszi előre is!
üdv.