Sziasztok!
A nevezett monitor érdekes hibajelenséget produkál. Jel nélkül a "képernyőkímélő" vándorlása közben, mikor a kijelző szélső (jobb) egyharmadához ér, csíkozódni, vibrálni kezd. Statikus jelet adva a hiba nem látszik, (jel váltáskor pár másodpercig ezen a területen vízszintes csíkok jelennek meg, amik fokozatosan eltűnnek) de a mozgó képnél rögtön látható.
Mi okozhatja ezt? Szokásos dolgokat megnéztem: táp szűretlenség, csatlakozók.. olyan mintha a rossz területen a "képfrissítés" nem lenne rendben, viszont szkóppal sem tapasztaltam eltérést. Lehet ez a kijelző megérett egy :szetver: ?
Köszönettel: Kiss Z.
Nos a hibát valóban "cof" okozta, de nem a "szokásos" fólia leválás vagy ilyesmi, hanem magának chipnek a meghibásodása. Ahogy megérintettem a fóliát fölötte, változott a csíkozás és vibrálás. A kezem "kapacitása" elég volt ahhoz, hogy megszűnjön a hiba. Mivel kezemről nem szívesen mondanék le, egy darab öntapadós réz fóliát ragasztottam rá. Érdekes módon csak egy kb. 4-5mm-es darab pontos helyét kellet kikísérletezni, mert nagyobb nem volt jó. Tulajdonképpen "árnyékoltam" a chip egy részét... azt nem tudom mennyire tartós az eredmény, pár nap próbajárat következik.
Sziasztok.
Került hozzám egy a címben jelzett monitor "megnézésre". A jelensége az volt, hogy bekapcsolás után csak "kattogott" mintha relé lenne benne, és a power led is csak villogott. Szétszedés után az első volt az elkók cseréje, bár tudtam, hogy nem ez oldja meg a problémámat. A kattogás az inverter felől jött, és a tápot is lehúzta kattanáskor. A fénycső hibáját kizártam, egyrészt teszt fénycsővel, másrészt a kattogás fénycső nélkül is meg volt. Gyorsan ki is cseréltem az inverteren levő hibrid áramkört amitől a monitor látszólag megjavult. Össze is raktam, és járattam teszt képen (most is az megy). De majd 2 órás működés után vettem észre, hogy időnként mintha szellemképes lenne, azaz a képernyő bizonyos részein ilyen zöld színű csíkozódás látszik.
Van valakinek ötlete? Vagy találkozott már valaki ilyen hibával? Köszi. Ha szükséges megpróbálom lefotózni a hibajelenséget.
Sziasztok !
Táp hibáját a kondik cseréjével elhárítottam , bár a 820uF helyett 1000uF-o raktam be. Működik is , de...Bemeneti jel nélkül a képernyőn meg is jelenik a kis képernyőkímélős ablakocska , hogy keresi a bemenetein felváltva a jelet , de ahogy rádugom a gépet az ablakocska eltűnik viszont a kép nem jelenik meg. A tápból kijön a 13,5 V. Main panelen is jók a tovább osztott tápfeszültségek. Pm25LV010 a gyanús ? Segítségeteket előre is kösz.
Üdv. a kollegáknak! Sziasztok!
Küzdök egy Samsung SyncMaster 930BF LCD monitorral. A gond az, hogy nagyon kevés a fényerő még 100%-os fényerő és contraszt mellett is.
Minden más paraméter kifogástalan.
A táp oké, inverter oké, fénycsövek jók (a kijelzőt másik panellal vezérelve kifogástalan fény és kontraszt), saját inverterével hajtva (szétszedett kijelzővel) a csöveket szintén tökéletesen, vakítóan világít. A fényerő szab. oké, maximumon folyamatos a csövek meghajtása. Külső csövekkel is tökéletes.
A MagicBright funkciók működnek, text állásban pld. alig látszik a kép.
A custom állásban beállítható max. fény és kontraszt messze nem ad elég fényerőt, kontrasztot.
Szerintem szoftveres hibára gyanakszom, a gyári beállításokon (pld. sub. contraszt) kellene állítani, de csak CRT-s SoftJig áll rendelkezésemre, az meg nem ismeri föl az LCD monitort.
Keresem az LCD-khez való DDC Manager kapcsolási rajzát, a DDC EDID-et és az író-olvasó programot, ha megvan valakinek.
(Doksi alapján: MTI-2031 DDC Manager JIG)
A monitor mindössze 8500 órát üzemelt a szervíz adatok lekérdezése alapján.
Ha valaki küzdött ilyen hibával és megosztja az ötlelet, kapcs. rajzot és JIG szoftvert, előre is megköszönöm.
Üdv: -sándor-