Hello! Van a címben szereplő hangfal párom ( https://luxpro.ua/files/DX-2522.pdf ) egy Omintronic P-2000 erősítővel meghajtva, tehát minden "optimális" meghajtás szempontjából, viszont nemrég azt vettem észre, hogy az egyik hangfalban van ugyan mély, de sokkal kevesebb. Diktafonnal tudtam csak mérni, 10cm-ről a mély sugárzó előtt a jó falon túlvezérlést jelez, míg a rossz esetében -3dB és 0 között mozog, tehát legalább 3dB eltérés van ekkora (halk beszéd) hangerőnél. Az erősítő nem hibás, felcseréltem a kábeleket, L-->R, R-->L, a hibás hangfal csere után is halkabb. Belső elektronikája nagyon egyszerű (a fenti linken részletezve): A 2db mélysugárzó 1db tekercsen keresztül kapja a jelet, a közép és magas egy 80ohm/10W ellenálláson és 4,7u/250V kondin keresztül kapja a jelet. A tekercs nem szakadt, az ellenállás és a kondi a névleges értéken van. Ami még feltűnt a hibáson, hogy mintha a mélysugárzókon szólna a közép egy része is, tehát mintha a leválasztás nem lenne jó... de hát egy tekercsen mi tud elromlani, ami elég vastag és 1200W-ra van tervezve, de az erősítő 8 ohm-on csak mindössze kb. 500W-al (kevesebb, mit a felével) hajtja meg. Túlhajtva nem volt (clip-be nem járatom az erősítőt soha, ill. előtte compressor is van). Ilyenkor mi a teendő, azon kívül, hogy dobjam ki? Pont a basszus hiánya miatt halkabbnak tűnik az egész és felerősítve azt az oldalt azonos "diktafonos" értékre, mint a másikat, akkor is érzetre halkabb marad. Fix 40Hz szinusz esetében mindkét oldalon azonos érték mérhető a fenti technikával (különböző hangerőkön is azonos marad a másik oldalival), azaz magas és közép nélkül jó. Valószínű, hogy valamiért átengedett közép miatt nincs elég basszus. Más hangváltóm vagy ilyen tekercsem nincs itthon, hogy próbálgatni tudjam. Esetleg érdemes egy komolyabbra lecserélni a gyárit? Attól javulhat a hangzás is? (Bár a hangzásával nem volt gondom... nem stúdió célokra kell.) Ha cserélni kéne, mire érdemes odafigyelni a csere vásárlásakor? Eddig csak 150W-osat találtam (8ohm-on) ott, ahol vásárolni szoktam, de az sem rendelhető már... 5e Ft felett árulták. Akkor 600/1200W már milyen árban lehet? És még egy extra kérdés: Több hangfal párhuzamosan kötése... 250W-os és 50W-os (8ohm) ugyanúgy 4ohm végeredményt adna, amin az erősítő oldalanként 1kW-on tud dolgozni, vagy az 50W miatt talán a 8 csak 6-7ohm-ra csökkenne csupán 4 helyett? Az értékek csak példák, de ha vennék még kisebb hangfalakat ezek mellé, az segítene 4ohm-ra csökkenteni, vagy mindenképp azonos teljesítményben kell gondolkodni?
Sziasztok!
Egy SONY erősítő TA-F570ES MOSFET erősítőben hangszórórelé csere után az SM ben leírt módon beállítottam a BIAS feszültséget a mérési ponton az ott írt 14mV-ra. Most valahogy nem tetszik a hangja az erősítőnek. 20,5 és 7,6 mV volt a kiinduló, még gyári érték - újonnan vettem anno....Van valami amit rosszul csinálhattam vagy ekkor állítás nem okozhatott ilyen hangzás változást valóban amit itt a Sony szervizben mondtak?
Esetleg be tudná valaki nekem kalibrálni ezt az erősítőt, aki erre technikailag és tudásilag is fel van készülve? (természetesen nem ingyen és odaviszem az erősítőt) nagyon szeretem ezt az erősítőt szeretném ha újra a régi lenne.
Minden tanácsot és segítséget előre is köszönök.
Zsolti
Azért a címet már kijavíthattad volna, ha már a létrehozásnál siettél! "Sony TA-F570ES erősíítő bias beállítása"
Az címben szereplő lemezjátszóhoz hangszedő beállító sablont keresek! Nyomtatható változat is érdekel.
Sziasztok.
A fenti kétkazettás rádió-magnót javítom.Az a hibája, hogy a kazettát min. kétszeres sebességgel játssza le.
Mi lehet a kínja neki? A motorra 4 derót megy. Olyan mintha nagy sebességű másolásnál(hi speed dubbing) hallgatnám, de ennek a kapcsolója jó és ki/be kapcsolva is ugyanilyen gyors.Ha valakinek van rajza róla légyszi küldje el. Köszi.