Üdvözlet mindenkinek . A fent emitett készülék 17MB6o 4 panellel van szerelve . Inditaskor normálisan villog a led, majd pirosrol zőldre vált és felgyul a háttér világitás de se kép se hang.Ezutám többé nem reagál semmire ,a hállozati kikapcs és vissza kapcsolás után ujra megismételhető.Ujra irtam a flash et egy más tartalommal ,nem változott semmi .Tudna valaki segiteni tapasztalattal,vagy ötlettel?
Sziasztok!
Adott ez a masina amiben egy cső teljesen halott volt. Cseréltem és a párok áramfelvétele szépen egyforma is lett. Viszont bekapcsoláskor fény nem jelenik meg és kb. 4-5mp elteltével visszavált készenlétre. Ezen idő alatt minden tápfesz rendben van, de az inverter meghajtó (BD9883) nem kap kapcsoló jelet. Kérdésem az lenne a gyakorlottabb kollégákhoz, hogy ezt okozhatja a meghajtó hibája vagy a main a gyanúsított? Ha jól tudom sharpék szeretik bonyolítani a dolgot és csak akkor "kapcsol" ha minden rendben van. Viszont amennyiben nem is indítja az invertert honnan tudhatna annak esetleges hibájáról... :hmmm: itt nagyon elakadtam.
Köszönettel: Kiss Z.
Tvguru segítségével sikerült megoldani! :bow: Igaz voltak értelmezési problémáim a leírtakkal (service menu) de megfejtettem. Már csak azt a fránya "K" betűt kéne valahogy eltüntetnem. (sikerült, igaz nem tudom hogyan)
Üdv. a Tanyalakóknak!
Segítségért fordulnék hozzátok.
Egyik munkatársam hozta el a fenti televízióját azzal, ha javítható és megéri, akkor nézzem már meg. Nos a hiba az, hogy a kép összeugrott középre egy kb.: 5 cm.-s sávban, alul és felül sötétség. Azt mondta a Tv kb.: 15 éves, gondolom jó pár kondi ki is száradt benne. Merre induljak, miket nézzek meg. A forrasztási hibákat átnéztem, átforrasztottam, de nincs változás.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv!
Sziasztok!
Kellene fenti IC helyett valami okosság! Ha van ötletetek, segítsetek!
Köszönöm!
Laci