Sziasztok!
A 3. van benne a dögömben persze ez is rossz, lehet nézni, de zöldes a háttér szép visszafutási csíkokkal :(
G1 zöld katód zárlat.
Kérdésem, h. mivel nincs leválasztótrafóm, úgy fogom megbikázni, hogy a 230V-al sorbakötök egy 60V-os égőt és ezt rakom a két elektródára, természetesen előtte a csőnek adok fűtést, h. az menjen.
Majd ezután mehet a műtét.
Gondolom a trafó csak életvédelmi szempont, de hát nem fogok én ott matatni az aktus közben.
Mi a véleményetek adjak neki majd?
Üdv:
Pityesz
Kedves Kollégák !
Régi jelenségről van szó, eddig csak csípett, ha éppen egy radiátorral és a sasszival érintkeztem (vagy a rádugott SCART házával). Nem is törődtem vele, de egyre erősebb és aggasztóbb a dolog. (RCA-SCART jelkábelezés közben aztán tönkre is ment a videó kapcsoló IC (TDA 5850) egyik bemenete, és károsodott az RGB kapuzó 4053 kék csatornája is. Ezek cseréjével minden rendbejött.) A hálózati dugó megfordításával a rázás megszűnik, érthetőnek tűnő okokól
A rajzot nézve, gondolom a kapcsoló-táptrafó szekundere (8. földláb) és a bemeneti Graetz negatív sarka közti R117 ( 10M ) és a C102 ( 2,2n ) alkatrészekkel lehet a gond.
A kérdésem az, hogy milyenre kell ezeket kicserélni (mindketten "felkiáltójelesek" a rajzon, de továbbe adatom nics róluk, bár a panelen még nem néztem őket közelebbről).
Továbbá szeretném tudni, hogy miért van ez a kapcsolástechnika, vagyis miért kell összekötni a leválasztott szekunder oldalt a primerrel ezeken keresztül.
Előre is kösz.
Sziasztok! A tévé kondenzátorait már átmértem kapacitás és ESR értékei jók. Cserélve és megnövelt értékkel is azonos a hibajelenség. Áram alá helyezve megjelenik a STBY LED pirosan. A bekapcsoló gombbal elindítva kékre vált, majd 7-8 másodperc után elindul a háttérvilágítás, és pár másodperc után lekapcsol. Pirosra vált a STBy LED, majd ismét kékre, majd újra kezdi az indítási ciklust. Változó, de két három indulási kísérlet után egész nap is működik hibátlanul. Nem függ a jelenség a hőmérséklettől sem. Bedobozolt és nyitott hátlappal sem változik. A távirányítót az állandósult háttérfény elérésétől hibátlanul értelmezi. Kikapcsolásig nem változik. Távirányítóval kikapcsolva STBY-ból 1 vagy 2 ciklus után mindig stabilan működik. Aki előttem javította, az EEPROM-ján hagyott nyomokat. Cserélte, vagy csak újra írta, nem tudom eldönteni. Volt már valakinek ilyen hibája? Mért feszültségek a tápon nem zajosak, a panelre szitázott értékektől 100-200 mV eltéréssel jók. Az EEPROM környékén a szkópom sűrű impulzussorozata a bekapcsolási ciklusok idején megritkul, de nem látok különbséget a maradó indulás és sikertelen indulás között. üdv. Tropfehérke
Sziasztok...
Még mindig ezzel a mocsokkal, küzdök, de már szinte kész--
Adott egy UE46B6000 main... Beletettem egy monitorba, aminek a mainja kuka lett-- A kép fejjel lefelé volt, emiatt a HV flip-el meg kellett fordítanom a képet, de ahhoz a mainon belül más típust kellett választanom, mert a B6000-nél ez nem működött..
Minden OK, végül az MKV film lejátszás is megy...
Most azonban felmerült egy újabb szívásom.. Most kötöttem be a hangszórókat, de full süket, nincs hang.. Ha állítom a hangerőt, nem hangszóró ikon van, hanem fejhallgató.. A hang menü is csak félig aktív, gondolom a tv azt hiszi, hogy fejhallgató be van dugva--- A szépséghiba, az ue46b60000-n nincs fejhallgató kimenet.. Gondolom az általam beállított típuson már van... Hogy hogy, azt sajna nem tudom.. vagyis hogy a lapon van a hp aljzat, vagy kidobó stb.. régebben is jártam így egy régi samsung tv-nél, hogy a zajos táp miatt firkált, s átírta az eepromot.. Ott volt azt hiszem "HP ID" menüpont, ahol lehetett állítani, hogy a fejhallgató alacsony vagy magas szintnél aktív... Itt ilyet sajnos nem találok... Van az újabbakban is ilyen más néven??
KÖszi..
L