Üdv Mesterek.!
Sony GTK-XB7 Erősítővel bajlódok.
Elmondás szerint csak megállt.
Hála a rajz a Tanyán megvolt.
A készenléti 5V nincs.
A rajz részletről van szó.
A bemenet 36V megvan , kimeneten 1.6V van , úgy hogy az áramkör le van választva a 2 2A kimeneti biztosítónál.
Minden elem átnézve , jó ,Így csak az IC LEHET HIBÁS.
Zárlatos volt a D1 3D dióda, természetesen előtte semmi nem volt.
De hogy lehet hogy a bemeneti 2A biztosíték nem ment ki ?
Ic.t (EUP3490 ) , nem találtam , legalább is aminek a lábkiosztása megegyezne.
HQ /LM2596S) 40V/3A , de más a lábkiosztás.
SMD IC , tehát nincs mód forgatásra.
Ha tudna valaki segíteni , megköszönném.
TME-nél elvileg van , de nincs kép róla.
Köszönettel: Öreg Tom
Sziasztok!
Egy Sony CDX-M730-as, lenyíló előlapos autórádiónak az előlap vagy kijelző fóliája eltörött, kikoszolódott. Jelenleg a készülék nem használható.
Érdeklődtem a márkaszervizben (RMD), annyit tudtak mondani, hogy ennek a készüléknek már nem beszerezhető a fóliája.
Most akkor _MIT TEGYEK_ ??? Csak nem kellene még ezért kidobni...
Köszi!
Üdv!
Imre
Sziasztok!
Van egy Sony STR-DE135 erosito, minden tokeletesen mukodik, egy dolog kivetelevel. A hangero allito poti jobb oldala mellett van ket mikrokapcsolo. Felul a Bass Boost es alatta a Mute gomb. A problema az, hogy amikor nyomogatom a Bass boost gombot, akkor veletlenszeruen, hol jol mukodik, hol a Mute gomb aktivalodik helyette, es van amikor teljesen erzeketlen. Ha a taviranyitorol nyomogatom ugyanezeket, ott tokeletesen mukodik. Valakinek van valami otlete ezzel kapcsolatosan? Az erosito mar ebben az allapotaban kerult hozzam, es meg sosem volt szetszedve.
Segitsegeteket elore is koszonom.
Helosztok egy olyan problémém lenne a fent emlitet sima cd-s auto rádioval hogy nem olvassabe pörögni pörög a lemez ami a fejet hoza kibe ránézésre az is müködik. mit nézek meg? egy darabig probálkozik a rádo utána eroral ki adja a lemezt.
Köszi!