Sziasztok! Meg kellene csinálnom egy ilyen erősítőt. A jobb oldalán a két végtranyó zárlatos. Eredeti nincs, így próbáltam helyettesítőt keresni, találtam is, de a lábkiosztás más. Azokat átdrótozom. Teljesen biztos vagyok benne, remélem jó gondolom, hogy újra be kell állítani! Van is benne két poti, dc-balance, dc bias. A kérdésem, hogyan végezzem a beállítást? A menetét le tudnátok írni? Köszönöm!
A STDBY-LED a bekapcsolás kb. 3 mp után kialszik.A STDBY-LED-R bekapcsolás után a 0 V feszültség ugyan annyi idő alatt 3,3 V ra ugrik, akkor a Q623 RT1P441C-TP-1 led drive nem tud működni. Az EVER+3.3V és az EVER 4V mindig mérhető. A készülék szervíz kézikönyve elérhető a Fórum oldalain.
I found that VC1 0n IC11 is missing. After checking I found C25(330u 35V) s/c i.e. defect. The problem solved.
Üdv Mesterek.!
Sony GTK-XB7 Erősítővel bajlódok.
Elmondás szerint csak megállt.
Hála a rajz a Tanyán megvolt.
A készenléti 5V nincs.
A rajz részletről van szó.
A bemenet 36V megvan , kimeneten 1.6V van , úgy hogy az áramkör le van választva a 2 2A kimeneti biztosítónál.
Minden elem átnézve , jó ,Így csak az IC LEHET HIBÁS.
Zárlatos volt a D1 3D dióda, természetesen előtte semmi nem volt.
De hogy lehet hogy a bemeneti 2A biztosíték nem ment ki ?
Ic.t (EUP3490 ) , nem találtam , legalább is aminek a lábkiosztása megegyezne.
HQ /LM2596S) 40V/3A , de más a lábkiosztás.
SMD IC , tehát nincs mód forgatásra.
Ha tudna valaki segíteni , megköszönném.
TME-nél elvileg van , de nincs kép róla.
Köszönettel: Öreg Tom
Sziasztok!
A fent említett Sony DAV-S500 típusú készülék bekapcsoláskor időnként "Protect" üzenetet ír ki és letilt. Ez a kimenetek túlterhelés elleni védelmének bekapcsolását jelezné, de hangszórók nélkül is megjelenik. Néha elindul rendesen, akkor minden rendben, nincs gond a hangjával. A tápban és a végfok panelen minden szóbajöhető kondit cseréltem, de nem sokkal lett jobb. Volt már valakinek ilyen hibája?
Megoldás:
A DIAG lábakat egyenként leválasztva kiderült, hogy az egyik (és mindig ugyanaz) CXD9646Z okozza mindig a hibát, melegen, de terhelés nélkül is hibát jelez. A hővezető paszta cseréje sem segített. Egy ismerős talált egy komplett végfokpanelt (a terasz alatt, egy nyúlketrecben), azt letisztítva és beépítve a gép üzemel.
Köszi mindenkinek a segítséget!
imrus101