Szép jó napot mindenkinek.
Van nállam egy Sony HCD C50 hifi ami nem indul, a Pause led power gomb megnyomásákor 3 villan.
12V,+/-7 V ,5V megvan a Power off vonalon ott is 5V van.Ez a villogás hibaüzenetre utal,találkozott valaki ilyennel?
Üdv András
Sziasztok!
Adott egy Sony GTK-XB60 szerkezet, benne az elektronika 40GHX2249-MAG2G nevű. Érdekes módon sony ide vagy oda, ez belül mindenhol TCL feliratokat tartalmaz.. Ez egy jó nagy akkus bluetooth doboz. Nem kapcsol be. Ránézésre nem csinál semmit.. Szétszedve a tápok rendben. Az akkut szépen tölti, de erről már a LED nem tájékoztat az előlapon. Tápja él, és emelkedik az akku tápfesze is. A szokásos kis tápok is megvannak. Egy hibáját találtam, a rajzon az R254 vélhetően gyártási hibából a kivezetése, és a nyák között elvillant. De se az ellenállás, se a nyák nem sérült. Visszaforrasztva azonnal töltött rendesen. Állítólag akkuról rég nem ment már. Csak villanyról.
SM-et feltöltöttem, rendezetlenben van még.
https://elektrotanya.com/sony_gtkxb60.pdf/download.html
Gyanús, hogy ez FW hibás lesz. Belül STM32 lakik, akihez nem értek :) Viszont elvileg oroszéknál találtam némi adatot, persze mivel oroszul nem tudok, így sok infót nem oszt meg az oldal.. Tud esetleg valaki segíteni, olvasással, file-e töltögetéssel? (reg nélkül olvasni sem enged..)
https://remont-aud.net/forum/56-95862-1
https://remont-aud.net/dump/lcd_pdp_tv/sony/sony_gtk_xb60_shassi_main_board_40ghx2249_mag2g/302-1-0-59809
https://remont-aud.net/dump/audio/sony/sony_gtk_xb60_shassi_main_board_40ghx2249_mag2g/489-1-0-95448
https://remont-aud.net/dump/audio/sony/kolonka_sony_gtk_xb60_shassi_main_board_40ghx2249_mag2g/489-1-0-102150
Kicsit fura, hogy hol ekkora, hol akkora a file, de mivel nem tudom, mit lehet letölteni, még jó is lehet..
Vagy esetleg bárki márnak valami tapasztalati tippje?
Köszönöm!
Sziasztok!
A fenti készülék azt produkálja, hogy ha CD-re kapcsoljuk, a lézeregységet a lemez közepe helyett kitolja a lemez szélére, és ott keres fókuszt, persze, hiába. A BA6898 már cserélve, a hiba uaz. Az IC 701 16-os lábán (SL out) ilyenkor a 2,5V helyett 4,5V van. Amíg a tálcát kinyitjuk, betoljuk, a rendes 2,5V mérhető, ahogy a tálca a helyén van, felugrik 4,5v-ra, ennélfogva a BA 2. lábán is 4,5V mérhető, az 1-en kb.1,5V, vagyis még tolná kifelé a lézeregységet, a SL motor állandóan forogna.
Megköszönném a segítséget.
Üdvözlettel
Attila
Sziasztok!
Az a probléma ezzel a házimozi erősítővel, hogy az egyik oldala halkabban szól, mint a másik, kis méregetés után kiderült, hogy a végfoknál veszik el a hangerő. Mivel nem túl bonyolult felépítésű a végfok gyakorlatilag a meghajtó ic-re (uPC2581) korlátozódott a gyanú. Felcseréltem az első és a hátsó erősítők meghajtó ic-it, így a probléma követte az ic cserét, tehát biztos az a rossz, ám azt leszámítva, hogy halkabban szól más baj nincs vele, nem torz, a munkapontja is jó, kérdés, hogy szabad-e belenyúlni a visszacsatolásba nyúlva növelni a rossz csatorna erősítését, vagy mindenképpen cserélni kellene az ic-t?