Sziasztok!
Került hozzám egy ismeretlen előéletű Sony TA-F317R típusú erősítő "javításra" de úgy néz ki, hogy nem is volt neki semmi baja azt leszámítva, hogy hiányoznak róla a hangerő, mély, magas, balansz szabályzó gombok. Ez speciel
így néz ki, de nem hiszem, hogy ezek a gombok nagyon típus specifikusak volnának, jól jönne, ha volna valakinek rávaló gombok.
Kedves nálam Tapasztaltabbak!
Sony TA-AX205 erősítő van nálam. Rengeteg kontakthibát már elhárítottam benne, végre eljutottam odáig, hogy szól.
De, aránylag alacsony hangerőnél is, főleg, amikor mély kiemelést rátolom, lekapcsolja a hangszórók reléjét. Fejhallgatóval is.
A végerősítőig nagyon primitív, de utána meg jól el van bonyolítva. A hangszóró védelem nem csak a DC-t figyeli, hanem a kimeneti teljesítményt is, és akkor is lekapcsolhatja, amikor túl akarnánk hajtani.
Sajnos nem találtam hozzá kapcsolási rajzot, csak hasonlót. A TA-AX250 végerősítője ugyan ez, csak ott IC a logikai áramkör a védelemnél. De ebben nincs IC, csak rengeteg ellenállás, kondenzátor meg dióda. Kapcsolási rajz nélkül nem látom át.
A DC-t néztem, de teljesen 0-án van. Mondjuk elég nagy a műszerem tehetetlensége, mikor lekapcsol a relé, egy pillanatra a 0-ból néhány milivoltra ugrik.
A hang nem torz, teljes mélykiemelésnél sem. Egyszerűen nem értem.
Hogyan tudnám megállapítani, hogy az STK hibás-e, vagy a védelem lett túl érzékeny?
Ha van valakinek tapasztalata ezzel a típussal, vagy van kapcsolási rajza hozzá, erősen megköszönném...
Gábor
Megoldás: Köszönöm a tanácsokat! Valóban, a védelmi áramkör elektrolit kondenzátorainak cseréje megoldotta a problémát. Leginkább a C412- es pozícióban lévő 100u/6.3V kondenzátor volt kikészülve. Lényegében robbanás határon volt gumidugó irányban. Csak az tartotta vissza ettől, hogy a táp szűrő kondenzátorok ragasztójából neki is jutott, és a panelon tartotta...
Üdv mindenkinek!
Van valakinek ilyen autórádióhoz bontott előlapja? A hangerő mikrokapcsolót kellene kicserélni, de ezek a leddel egyben vannak, és igen borsosnak tűnik az ára.
Sziasztok Mesterek!
3db 5x 2,9 mm ledes 6 lábú smd mikrokapcsolót keresek, ez egy Sony cdx-s2200 autós cd-ben van./előlap/
Vagy előlap is érdekel.
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek bontásból működőképes? Mert akkor vevő lennék rá.
A boltban rendelés alatt/HQ/.Hogy mikor lesz?
Üdv: Proci
:help: