Hello,
Sony TA-F317R erősítőben a végfok tranzisztorok és a meghajtó IC megadták magukat. IC szállítás alatt, viszont tranzisztorokat elfogadható áron nem tudtam beszerezni, így a helyettesítés maradt.
Eredetileg 2SC3853 (NPN) és 2SA1489 (PNP) komplementer párok vannak benne. Itthon a 2SC2581 és 2SA1106 párost találtam, ami nagyobb áramot bír és elég hasonlóak a paramétereik és szintén komplementer párok.
A neten BD245 és 246 helyettesítést ajánlanak, de ezek paraméterei eléggé eltérnek az eredetitől.
Kérdésem, a fenti 2SC2581 és 2SA1106 páros megfelelne-e v. simán használjak BD 245-246-ot, nem okozna gondot és nem kell a munkaponton állítani? Szükséges-e a másik (jó) végfokban is cserélni a tranzisztorokat (hogy szimmetrikus maradjon)?
Köszönöm.
Üdv
DR
Sziasztok!
Ennek a sony-nak süket a rádió része, még sistergés sem hallható. A cd kifogástalanul működik, lejátszik mindent. Milyen feszültségeket kéne tudni mérni a tuner lábain?
Üdv mindenkinek! Keresek bontásból M50941-483SP procit. Egy sony deckben van az alkatrész. Műkődik egy pár percet a készülék, aztán megbolondul, szétesik a kijelzés is és nem reagál semmire. Na jó, ha kihúzom a konnekttorból, arra igen.:D
Sziasztok.
Segítségeteket kérném egy sony str-de585-ös erősítő javításában.
A bal oldali hangszoró sokkal halkabban szól mint a jobb oldali.
Rezeteltem a beállításait így sem lett jobb.
Talállkozott már közülletek valaki hasonló hibával?