Üdv Mesterek!
Öreg Sony függ részébe cseréltem elkókat.
A csőnyak kocogtatására pattogott egy párat a cső.
Utána se kép, se hang,OSD sincs, távra sem reagál.
Áram alá helyezve elindul, a stby led néha hosszan villan egyet és ennyi.Proci 5V-ja megvan.Cseréltem procit (3-t is belepróbáltam), eepromot a (reset tranyót és zenert),textpanelt.A hiba maradt.
SDA.SCL szintek kb.4,8V-on.
Néhány ötlet jól jönne...
Köszönöm
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Sziasztok!
Próbáltam beletenni ugyanolyan lábkiosztású IR vevőt, de azzal sem megy. Eredetileg SBX1318-11 volt benne, de azzal be sem indul (főkapcsolóval).
Ezt leszámítva működik a saját tasztjával, csak elhangolódik a beállított adóról kis mértékben - ennek utánajárok hátha mond valaki magyarázatot a fenti jelenségre.
Sziasztok!
Adott a címben lévő TV, ami az alábbiakat produkálja:
Bekapcsol, megjelenik a SONY logo, majd 2-3mp azt kikapcsol.
2 tippet montak a szakik.
FW meghalt, vagy alaplapos.
De én még a tápot se zárnám ki!
Na én az FW frissítést próbálnám meg elsőnek, már le is töltöttem (több mint 1GB)
Az lenne a kérdésem, hogy egyből indúlni fog a pendrive-ról ha bekapcsolom?
Vagy csak menün belül lehet elindítani?
Ami itt sajnos nem kivitelezhető.
A TV még nincs nálam.
Elsőnek csak infókat tippeket gyűjtenék.
Köszönöm.
Sziasztok! Faterom kínlódik a fent nevezett tv-vel. Én annyira nem vágom ezeket, Ő szokott javítani hagyományos tv-ket, de megkért hogy nézzek utána. Úgy került ide, hogy el volt szállva az egyik sorvégtranyó (kettő van benne azt mondja. Csere után ismét. Sorkimenő le lett tesztelve az elvileg jó és semmi más hibát nem talált. Kérdés mi okozhatja ezt a hibát?