Üdvözlet Mindenkinek!
A készülék feszültség alá helyezve elindul, megjelenik a SONY logo néhány másodpercre, majd kikapcsol 2-3 másodpercre, ismét megjelenik a logó, és így megy amig meg nem szüntetem a hálózati feszültséget. Távra nem reagál. Háttér világítás hibára gyanakodtam, de lehúzva a LED-háttér csatlakozót, az üzemi állapotot jelző led mutatja, hogy a jelenség változatlanul fenn áll. A main-ról a tápon kívül minden elmenő csatit lehúzva, változatlanul ki-be kapcsolgat. Azt még nem volt időm megnézni, hogy a tápról a mainra elmenő 12 V-os feszültségek valamelyike esetleg zárlatban van-e...Kérem a témában tapasztalt szaktársak segítségét..
Üdvözlet Mindenkinek!
A készülék néhányszor stby-ra kapcsolt pár óra üzemeltetés után, ezt egyre rövidebb idő után tette, végül bekapcsolást követően 1-2 sec. után rögtön visszakapcsol stby-ra. A LED nem ad semilyen hibakódot, simán világít..Az alaplapot /BE-3B/ külön, a képcsőről lehúzva vizsgálom /a készülék 50 kg., nehéz szállítani/, a sorvég tranzisztor jó, a helyére betett 75 W izzót a táp a hálózatra kapcsoláskor 2-3 mp.-ig működteti, aztán-ahogy kell- stby-ra kapcsol. Üzemre kapcsolva kb.2 mp.-ig világít, aztán lekapcsol a táp./PROTECT.?/ Az áramkör a helyén-képcsővel-ugyanezt csinálja.Az a kérdésem, megoldható-e az adott alaplapon /kécső, eltérítés nélkül/ a tápegység folyamatos üzeme, hogy mérni tudjam a szekunder oldali áramköröket?!
irokéz
Sziasztok
Van egy ilyen TV-m..
Bekapcs, SONY felirat, s újraindul..
Kellene egy működő main, vagy valami infó, hogy mi a fenét kezdjek vele..
Köszönöm
L
UI. Törötten vettem, pár hónap alatt faragtam rá egy kijelzőt... Tudom a sony nézi a kijelzőt, de ezen elvileg nincs i2c olvasás..
Visszadugtam rá a gyári tconját (vagyis felső panelt), de ugyan az...
Sziasztok! Fenti új(kínai)távval nem érem el a szervízmódot! Én bénázok, vagy csak eredetivel lehet? Köszönöm a hozzászólásokat István