Tisztelt Kollégák!
Egy ismerősömé ez a 8 éves csoda.
Vízszintes irányban elcsúsznak a sorok és színes pöttyök villognak.
Függőlegesen a kijelző 3 és 1/2-es osztásában vízszintes minden színű csíkok futkorásznak.
A kép erősen villog főleg világos háttérnél.
Egy lengyel fórumon találtam hasonló hibát, de megoldást nem igazán : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1214704.html
A rendszer feszültségek stimmelnek, bekapcsoláskor, majd járatva gépet a hibajelenség változatlan marad.
Hátha van ötlete valakinek. Csatolok néhány fotót.
Köszönöm üdv, kovi
Sziasztok
a tárgyban jelzett tv bekapcsol megjelenik a kép majd kikapcsol és 4-et villog a stby led. Inverter megkapja a 18V-ot, és az inverter panelon sem találok hibás alkatrészt. Neten több helyen is inverterpanel cserét javasolnak. Valamelyikötöknek hátha megvan a megoldás, és lenne kedves segíteni.
köszi
Balázs
Mi lett volna, ha a készülék márkáját is beírod a címbe?? A pontos cím nem fáj! A cím nem neked szól, hanem a többieknek!
Sziasztok!
Fent megnevezett TV-hez keresnék sorkimenőt.
Original szám: 859883300
HR helyettesítő: HR8663
NX4512/Z2BK
145327221
Ha valakinek van tapasztalata, esetleg más típusú trafóval is megoldható, kérem jelezze.
Sziasztok! Segítséget kérnék tőletek a hiba meghatározásban,ebben a furcsán csíkos tv ügyében. A jelenség a következő:a tv-n megjelenő kép négy egyenlő,8-10 cm-es sávban függőlegesen színes csíkokkal tarkított(a két szélén és középtől jobbra ill. balra egyenlő távolságra),a megjelenő képtartalom viszont tökéletes. Ez idáig simán lehetne az E,F,G bufferek,vagy valamelyik COF hibája is. De ami szokatlan,hogy vízszintesen is van egy fekete csík a képernyőn középen,és a függőleges színes csíkok ahol ezt kereszteznék,ott véget is érnek,majd kicsi vízszintes eltolódás után(5-10mm)folytatódnak. A képtartalom nem törik,teljesen jó. Sajnos képet nem áll módomban feltenni,pedig sokat segítene tudom. Még annyi hogy a függőleges csíkok nem folytonosak,hanem hosszabb-rövidebb szakaszokból állnak. Teljesen bizonytalan vagyok hogy kijelző vagy valamelyik áramkör okozhat-e ilyen fura csíkosodást. Köszi előre is,sziasztok!