Üdv a tisztelt kollégáknak!
A címben szereplő kb. 4 éves 55"-os androidos led TV a tulaj elmondása szerint bizonytalanul működött az utóbbi időben (feltehetően szoftveres okokból) egészen addig, míg a minap végleg megállt. Áram alá helyezve elindul, megjelenik a SONY logó, majd elhalványul és agyhalál, ilyenkor led visszajelzés sincs. Néha tovább is bootol, és megjelenik egy kis androidos grafika, a led fehéren világít, de kb. fél perc után ismét csak újraindul, SONY logó, és agyhalál. Távirányítóra nem reagál, hibakódot nem villog.
A tápegység az első mérések alapján szolgáltatja a szükséges feszültségeket, bár ezt még majd azért pontosabban is ellenőriznem kell. Próbáltam egy firmware-t tartalmazó pendrive-al indítani, hátha lefutna egy frissítés, de sajna nem indul el az sem.
Valakinek tapasztalata vagy ötlete?
MEGOLDÁS:
A megoldást a Hynix EMMC flash cseréje hozta, helyére egy Samsung került, az stabilabb. Azután egy szoftverfrissítés és beállítás után megy a készülék (kisebb apró eltéréssel amik nem mennek, mivel a gyári flash-be voltak beégve). Köszönet Robinak és Andrásnak is!
Sziasztok! Van egy címben szereplő TV-m, amelynek a távszabályzója pár óra kikapcsolt állapot után nem kapcsolja be a TV-t. Ilyenkor a készüléken a főkapcsolót egy pillanatra ki-be kell kapcsolni, és akkor már működik a bekapcsolás a távszabályzóval. Ha a TV már be van kapcsolva, akkor kikapcsolni és bekapcsolni is lehet. A készülék tetején levő világítós membrános kapcsolókkal mindig be lehet kapcsolni. 1-2 órán belül működik a bekapcsolás, csak hosszabb kikapcsolás után nem. Minden más jól működik rajta.
A dologban az érdekesség, hogy van egy hasonló csak kisebb Sony TV-m, melynek valamivel egyszerűbb, de lényegében kompatibilis távszabályzója van. Azzal a távszabályzóval is többnyire ugyanezt csinálja. DE!!! Néha az "idegen" távszabályzóval bekapcsol. A másik készülék látótávolságon kívül van, a kettő között egy vezeték nélküli audio-video transmitter van, ami a távszabályzó jelét is elküldi. Sőt, nagyon-nagyon ritkán a saját távszabályzóval is bekapcsol hosszabb kikapcsolt állapot után is. Lehet, hogy őrültség, de már a hőmérsékletre vagy páratartalomra is gyanakszom, mert évente egyszer-kétszer vannak napok, amikor nem jön elő a jelenség. De többnyire mindig oda kell menni a TV-hez bekapcsolás előtt, és elvégezni a látszólag értelmetlen hókusz-pókuszt.
Arra gondolok, hogy a TV-ben valami kondenzátor elöregedhetett a távszabályzó vevő áramkör környékén, de amíg nem vagyok biztos, nem szívesen szedném szét a készüléket. Egyébként 14 éves, és a hiba mindjárt a garancia letelte utántól jelen van.
Van valakinek ötlete, hogyan kezdjek hozzá?
Szevasztok
hozták ezt a tv t hogy mindig mások a szinek ha csatornát váltanak,bekapcsoláskor nagyon sokáig nincs kép,hacsak nem váltok csatornát akkor is nagyon sötét,és a stby led folyamatosan 5 öt pislog,nemtudom mit jelent ez a hibakód,ha tudtok valamit akkor megköszönném.
Sziasztok!
Egy hete került hozzám ez a kis tv konvergencia hibával. Régebben csináltam egy Samut, és Lg ilyen hibával, a két ic csere meg a 3,9R és kész. De ennél a tv-nél ez nem jött be, megjött a két konvergencia ic STK392-150, kimértem a 2A-res kis biztiket, de ezek nem szakadtak. Az ic-ék körében kimértem a 2R2 ellenállásokat de ezek sincsenek megszakadva, szerintem megnyúlva már ahogy a digimultival kibírtam mérni. A tápfeszek meg vannak +-15V, a kimeneteken 0V-ot mérek. A sima menüben tudom állítani a konvergenciát, de tökéletesre nem. Még a kép és sorméret sem stimmel, de úgy emlékszem a ( Samunál, és a LGnél) hogy ez az ic-ék hibája volt. Mi lehet a gond, a szervíz menüben kellene állítani, de addig míg más tanácsot nem kapok nem akarok bele nyúlni?