Sziasztok!
Ennek a sony-nak süket a rádió része, még sistergés sem hallható. A cd kifogástalanul működik, lejátszik mindent. Milyen feszültségeket kéne tudni mérni a tuner lábain?
Sziasztok!
Adott egy Sony GTK-XB60 szerkezet, benne az elektronika 40GHX2249-MAG2G nevű. Érdekes módon sony ide vagy oda, ez belül mindenhol TCL feliratokat tartalmaz.. Ez egy jó nagy akkus bluetooth doboz. Nem kapcsol be. Ránézésre nem csinál semmit.. Szétszedve a tápok rendben. Az akkut szépen tölti, de erről már a LED nem tájékoztat az előlapon. Tápja él, és emelkedik az akku tápfesze is. A szokásos kis tápok is megvannak. Egy hibáját találtam, a rajzon az R254 vélhetően gyártási hibából a kivezetése, és a nyák között elvillant. De se az ellenállás, se a nyák nem sérült. Visszaforrasztva azonnal töltött rendesen. Állítólag akkuról rég nem ment már. Csak villanyról.
SM-et feltöltöttem, rendezetlenben van még.
https://elektrotanya.com/sony_gtkxb60.pdf/download.html
Gyanús, hogy ez FW hibás lesz. Belül STM32 lakik, akihez nem értek :) Viszont elvileg oroszéknál találtam némi adatot, persze mivel oroszul nem tudok, így sok infót nem oszt meg az oldal.. Tud esetleg valaki segíteni, olvasással, file-e töltögetéssel? (reg nélkül olvasni sem enged..)
https://remont-aud.net/forum/56-95862-1
https://remont-aud.net/dump/lcd_pdp_tv/sony/sony_gtk_xb60_shassi_main_board_40ghx2249_mag2g/302-1-0-59809
https://remont-aud.net/dump/audio/sony/sony_gtk_xb60_shassi_main_board_40ghx2249_mag2g/489-1-0-95448
https://remont-aud.net/dump/audio/sony/kolonka_sony_gtk_xb60_shassi_main_board_40ghx2249_mag2g/489-1-0-102150
Kicsit fura, hogy hol ekkora, hol akkora a file, de mivel nem tudom, mit lehet letölteni, még jó is lehet..
Vagy esetleg bárki márnak valami tapasztalati tippje?
Köszönöm!
Üdv!
Sony HT-CT80 2.1 hangprojektor kezelőszervei (nyomógombjai) működnek - világít - távirányítója működik, de nem szól, nincs hang. Legutolsó bekapcsoláskor néma maradt, azóta nem lehet semmit kezdeni vele. Lehet hogy alaplap hibás, ha igen honnan lehet hozzá beszerezni, vagy szervízköny esetleg valakinek?
Sziasztok!
Címbéli autórádió a keleti normán működik FM-en, 76-90MHz-is. Az alaplapon több kiépíthető típus is szerepel:
XR-C7350X, C5600X, C5604X, C5500, C5300X, C5305c, 4950X, 4954X.
Ebben a készülékben TUX-020 tuner van, de megnéztem a többi, nyugati normásét, és ugyanez a tuner van benne. Opciós ellenállásokat nem találtam benne, processzorok megegyezőek, de valahogy biztosan lehet konfigurálni. Ha jól tudom, a tunerban is van egy EEPROM.
Van ezzel kapcsolatban tapasztalata valakinek?
Üdv: Jácint