Üdv!
Van egy Sony CDP-M43 cd lejátszóm ami nem kapcsol be. A RESET 5V feszültség 4,5V körül van, tápok rendben. Ha lehúzom a cd egységet a főpanelról akkor bekapcsol. Ilyenkor ha visszacsatlakoztatom működik rendesen a készülék. Ha kikapcsolom, nem lehet visszakapcsolni. Találkozott esetleg valaki ilyen problémával? A segítséget előre is köszönöm.
Sziasztok!
Segítség kellene egy DAT magno fejdob levételéhez, nem merek neki állni, mert ilyet még nem szervizeltem, vagy ha valakinek lenne ehhez a tipus családhoz akár törött, vagy jó állapotban lévő , érdekelne. A gond az vele, hogy a forgófej trafó kivezetése leszakadt, de miért, hogy hogyan szakadt le, azt nam tudom. Igaz,sokat volt szétszedve, mert az ebay--on rendelt 3D fogaskerekek lefogazódtak. Senki ne rendeljen ehhez a tipushoz, mert nyomatékot nem tudja átvinni..A mechanika rendben van, mert a pesti mester Úr 4000Ftért nagyon jól megcsinálta.
A fejdob cserékkel tisztában vagyok, van minden eszközöm, de ez más.
Gondoltam, hogy megmelegítem, vagy leszedem a külső mágnest és alatta vannak a csavarok, vagy a kis résen keresztül rá forrasztok egy vékonyhuzalt, mert ha leveszem, akkor hozzá férhető a forgó tekercs állórésze.
Kszítettem képeket, sok ember sokat lát mondás szokott segíteni.
Köszönöm, hogy foglalkoztokm a témámmal.
László
Sziasztok!
Sony MEX-DV1000 autó rádióm van.
A cd-ket beolvassa és szól is.
A probléma az amikor megnyomom az EJECT gombot a cd-t nem akarja kidobni.
Próbáltam visszahajtani a cd mehanizmusát (tehát kivettem a cd-t) és azután belerakni a cd-t. Szépen behúzta a cd-t felismerte, de nem akarta kidobni.
Tehát a cd LOADING műkszik az EJECTING pedig nem.
Előre is köszonöm.
Sikerült medjavitani a rádiót.
A baj zéner diódában volt, a door sw-re. Nem a kapcsolónál hanem a proc. bemeneténél.
Igy hát a proc. úgy ismerte fel hogy az elölap nincsen lenyitva, és akkor nem dobja ki a cd-t.
Most a led diódák is dolgoznak.
Kössz mindenkinek a segitséget.
Sziasztok!
A táv típusa: RM-S609
CD és a tuner szabályozható de az erősítő nem.
A táv jól működik, az infra jel megjelenik a hangerő szabályzáskor de nem vezérli a végfokot.
Infra vevő, csak a tuner részben van! Minden service(1-2) kábel csatlakoztatva van hátul.
Nem tudom mit bénázok el, előre is köszönöm , ha valaki tudná az okosságot.