Sziasztok!
Yamaha DSP-A 595a azt produkálja, hogy bekapcsolás után pár másodperccel lekapcsol. Végfokok jók, a szervízmenübe lépve ezt írja ki: 1 DVD/LD DC 0%
Ez mire vonatkozik? Azt írja a SM, hogy az 5V a 100%, ebből arra gondoltam, hogy vmelyik 5V hiányzik, de én rendben találtam. Tudna valaki segíteni?
Köszönettel
Attila
Hello!
Hálózati zavaroktól szeretném szűrni a digitális jeleket (mert átvitel-vesztés történik), ehhez kérnék segítséget.
A felállás:
keverő + 8m 75ohm antennakábel (éppen határeset) + vevő berendezés.
Ez alap esetben tökéletesen működik. Tudom, hogy a fénytechnikát külön fázisra szokás kötni, de van, ahol ez problémát okoz, mert csak 1 fázis áll rendelkezésre, ez történt tavaly is. A füstgép (900W) kapcsolgatásakor 1-1mp-re elment a hang, mert a vevő szerint nem állt fent a kapcsolat (digital in led kialszik). Így akkor átmenetileg XLR-en lett megoldva a dolog, de azon közel 15-20dB jelcsökkenés van, bármennyire is maximumon használok mindent, tehát a keverőből nem jön ki annyi jel, amivel a kompresszornak dolgoznia kéne, mert -20dB-nél nincs tennivalója. A kompresszor expander funkciója sem elég erre a szintre, tehát az analóg átvitel erősen szükségmegoldás csupán, ami max 70-80%-os teljesítményt biztosít.
Itthon tesztelve a digitális átvitelt azonos fázisra kötött füstgéppel nem tapasztalom a problémát.
A helyszínen 20m hosszabbítón keresztül kapom az áramot, igaz itthon a falban is van annyi, tehát nem tudom releváns-e. (Hosszabbító kitekerve, nincsenek rajta hurkok a helyszínen.)
3 megoldás van pillanatnyilag, ami eszembe jutott:
1. zavarszűrős elosztó (80-as-90-es évekbeli, hátránya, hogy nem földelt) ez elé lenne kötve a füstgép és a szűrő mögé a vevő.
2. ferritgyűrű (nem tudom milyen méretet érdemes használni: PC-tápból bontott vagy hosszúkás, vékony, stb. ...)
3. szünetmentes tápegység (elvileg nem csak átmegy rajta az áram, hanem képes szűrni is valamennyit, kb. mint egy nagy kondi)
A ferritgyűrűt az antennakábel vevő felőli végére tavaly próbáltam, nem volt elég (bár csak találomra raktam rá egyet egy másik készülék tápkábeléről).
A keverő nem igényel földelést, a vevő (kompresszor, erősítő) igen, ahogy a füstgép is. Talán a földelésen megy a zavar?
Ötleteket várnék, hogy mivel lehetne ezt a szakadást kiküszöbölni, ha az idén is csak 1 fázist biztosítanak!
Előre is köszönöm!
Találtam ezt a dobozt, az SP-410D aktív subwoofert.
Első mérésre a végfok IC zárlatos.
Ismeri-e valaki ennek a végfok típusát?
2 db. 5W-os, 1 db. 20W-os végfok van egy tokban.
Mérgemben kinyomta a vakerára, de ha kapható lenne ilyen IC, talán érdemes lenne kicserélnem.
Valamire csak jó lenne....
Üdv!
Adott ez a Soundbar vezeték nélküli mélynyomó része, nem akar működni, semmi életjel,készenlét sem világít/villog rajta. EBR89625801 táppal egybeépített alaplap van benne, mérésre tápfeszültségek rendben, táp részen, és az alaplapi DC-DC konverteren is. Erős a gyanúm, hogy az alaplapi SPI Flash memória lehet a hiba oka, WIC602: MX25L8035E a típusa, ehhez keresnék tartalmat.
Köszi!