Hello mindenkinek .
A napokban az egyik ismerősömtől kaptam egy műszert amely számomra ismeretlen és a neten sem találtam használható információt.
Gondoltam felteszem ide hátha valaki felismeri és megmondja hogy mire jó ez a szerkezet .
Kedves Forumtarsak,
En a "Bemeresi Utasitas" dokumentumot keresem a 1568/2A szkophoz.
Itt a "tanyan" csak a 1568/A szkophoz valot talaltam meg.
Nagyon hasznos es jo dokumentum, segitett is, de nekem a kettos idoalappal is van gondom.
Van egy fentebb emlitett szkopom, olcson vettem, de eleg beteges is volt. Elottem is probaltak javitani, de az inkabb csak olyan barmolas volt, nem sok eredmennyel.
Ahogy elnezem, jo par dolgot, potit, trimmer kondit, is csavargattak ossze-vissza minden koncepcio es eredmeny nelkul.
A vizszites elterites nem mindig megy, ez az A idoalap. Neha hezital az elterites, neha csak reszben megy, de tobbnyire megy.
Ez maga az idoalap generator, egy masik szkoppal mertem az "A Sweep" kimeneten, hasonloan megy/nem megy mint a kepernyon.
A 1568/A bemeresi utasitasa a Miller integrator DC munkapontjanak a beallitasat emliti a "P504" potenciometerrel, meg kell keresni azt a ket pontot ahol az elterites megszunik, es annak a kozeppontjara kell allitani a potit. (Ez a resze a "/A" szkopnak ugyanaz mint a "/2A" szkopnak az A idoalapja.) Ez a beallitas segitett is valamit, de az elterites idonkent meg nem mindig tokeletes.
Semmi mas egyebet nem talaltam ami ezt a hibat okozhatna, olyan mint tapfeszultseg, kontakt hibas kapcsolo meg alkatreszek, stb.
Azt hiszem most mar alkatreszeket kene ellenorizni az aramkorben.
Van-e valakinek hasonlo tapasztalata, otlete, hogy mit kene nezni, ellenorizni?
A "B" idoalap sem tokeletes. Az ugy nez ki, hogy nagyjabol mukodik, de az idokapcsolo (amit ki kell huzni es ugy forgatni) az kontakhibasnak tunik.
Az "A INTEN BY B" uzemmod mukodik, az intenziv resz mozgathato a helipottal (ahol a "B" idoalap kapcsolo mukodik).
A "mixed" uzemmod az nem megy, ahol a kep elso resze az "A" idoalappal menne, a masodik resze meg a "B"-vel.
Ezt a "B" aramkort meg nem mericskeltem.
Az osszes fellelheto dumentumot vegigolvastam, a gepkonyveket a "tanyarol", Sipos Gyula szkopokkal kapcsolatos irasait az RT evkonyveibol, valamint az irasokat ezen a forumon.
Szivesen kapcsolatba lepnek Sipos Gyulaval is, ha meg fellelheto a net-en, utolso e-mail cime a '18-as RT-EK-bol nekem nem mukodott.
Font van-e o meg a net-en, van-e kurrens e-mail cime?
A szkop az nagyon szep, nagyon ertekelem az EMG kivalo munkajat a nehezsegeik ellenere, ahogy azt Sipos Gyula az RT-EK tobb EMG-val kapcsolatos cikkeiben is leirta.
Segitseguket elore is koszonom!
Udvozlettel, Peter
SZiasztok mesterek,segitsetek kerlek hogy tudjam megjavitani ezt a szkopot,a hiba hogy a vizszintes sugar nem tolti ki telyesen a kepernyot,marad 1.5 cm mindket vegen a potenciometerekkel csak jobb iranyban tudok allitani,bal iranyban a vege elakad 1.5 cm-re a szelitol,elore is koszonom!!
SZASZTOK!
Megfogadtam a tanácsot, új témát nyitottam.
Műszer mánia néven.
Abból indúlok ki, hogy a műszer az eggyik legfontosabb szerszám egy "eleltrós" életébe(legyen az viz-gázszerelő, vagy nőgyógyász).
Bevallom férfiasan...SZERELMES VAGYOK A MŰSZEREK-be!
Újabban sok ezzel kapcsolatos téma foglalkoztat.
Eggyike ennek a témának az lenne, hogy...
-adott egy szinúsz jelgenerátor, amelyen többállású kapcsolóval állithatjúk a frekvencáját, 300Hz és 160Khz között 7 értékben.
Úgyanigy állithatjúk az amplitúdóját is.
Kérdésem:
-miért változik az oscciloszkópon az amplitúdó, mikor a frekvenciát váltom....nem valami paranormális dolog ez?
Másik kérdés:
-Készitettem egy rf szondát, amelyel gondoltam mérem a paranormális látszatot.
Ijjesztő, de úgyan igy van ott is, vagyis változik a fesz érték mikor a frekvenciát váltom.
Több az annál, ehez a generátorhoz gyárilag a TERTÁ-ék csináltak egy műszert is, amelyel ennek a generátornak a szintjeleit mérni lehet decibelben....ráadásúl a műszer bemeneti ellnálását túdom változtani, de a végtelen skálán is úgyan ez a jelenség.
Harmadik kérdés:
-Valaki érthetően, szépen, tűrelmesen és szájba-rágva magyarázza már el nekem, hogy a szkóppal, hogyan határozzák meg egy jel feszűltségbeni értékét, ha ez változik a frekvencia fűgvényébe.
Teszem azt 10 Mh oscsilószkóppal egy 1kH-es szinúszos jell feszűltség értékét...tehát nem decibelben, hanem voltban.
Köszönöm varadi