Helló ! Bocsánat, ha offtopic leszek, de a Javítás rovatba nem tudtam beírni valamiért. Így inkább ötletekre vadászom.
Szereztem egy hibátlan EMG-1392 típusú nagyfeszültségű mérőfejet. Annyi baja van, hogy a benne lakó 2x740 MOhmos ellenállásokat az előző tulaj eltörte (valami üvegtestű ellenállások voltak).
Szeretném megjavítani a mechanikailag tökéletes állapotú mérőfejet. Ötleteket szeretnék kérni, hogy a mai kereskedelmi forgalomban megkapható legnagyobb értékű ellenállásokból összeállított ellenállásosztóval ki lehet-e váltani a hiányzó ellenállásokat ? Annyi rémlik, hogy egy ellenállás párszáz voltot, egy-két kilovoltot tud csak elviselni átütés nélkül. Hogyan lehet megoldani mégis azt, hogy a 30kV-ot elviselje a pótlás, átütés nélkül ? Esetleg az ellenállásláncot zsugorcsőbe téve működne ? Köszi minden ötletet. Tudom, hogy az ötlet elsőre dörzskerekesnek látszik, de attól még megpróbálnám kivitelezni a javítást. Mindenből lehet tanulni. A kudarcból is.
Sziasztok
Van egy ilyen régi műszerem nagyon hozzám nőtt, jó lenne megjavítani.
Sajnos minap egy kis víz került a kapcsolóhoz, azonnal szétszedtem, kitakarítottam, kiszárítottam.
Viszont elkezdte, hogy dióda állásban nem "1 "-et mutat a kijelző, hanem 100mV/000mV össze- vissza. Itt találtam kapcsolási rajzot, de esetleg valaki találkozott ilyen hibával?
Az összes tisztítást megcsináltam, átforrasztottam az egészet.
Köszi a segítséget
Szabi
Sziasztok.
Van egy ilyen műszerem, ami jól működik, csak!!
Van az oldalán egy jack aljzat van hozzá a kábele ami két csipesz. No itt, ez mire használható?
Kapcsolási rajz itt fent van de abból nem jöttem rá.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Laci
Üdv a fórumnak.
Adott ez a szkóp. Már kiderítettem, hogy több cég is forgalmazta, pl a Conrad CO 30 néven. Valószínű, hogy Siemens, vagy Voltkraft gyártmány. A lényeg az, hogy sehol nem találni hozzá dokut. Az MO 20-hoz van, le is töltöttem, de a végfokokon kívül nem egyezik.
A hiba az, hogy a sugár meg van szaggatva egy jellel. Olyan, mintha kettős sugár módban a két sugarat váltó jel
szaggatná a sugarat. A szinkron sem az igazi. A szinkronjel leválasztó, és erősítő IC-s megoldású. Rajz nélkül csak tapogatom, mint vak a hajnalt. Már írtam a Conrádnak,is, de azt válaszolták, hogy mivel ez régi gép, így már nincs hozzá doksi. A Grundig se a régi, nem is tudom működik-e még. Mivel nem tudok igazán németül, igy megakadtam. A Radiomuseum-on fenn van a gépkönyv, de nem vagyok tag, és nem tudom letölteni. Abban kérnék segítséget, hogy legalább a kapcs . rajzot segítene valaki elővadászni. Sajnálnám lebontani a műszert, mert nagyon jó állapotban van, és ha csak egy IC-t kell cserélni, ne menjen miatta kukába. Javítási ötletek rajz nélkül feleslegesek. A Tranyókat már leteszteltem amik a szinkron fokozatban vannak, az IC-ket meg rajz nélkül nem tudom kimérni. Barmolni meg nem akarok.
Köszönöm, ha segitesz, de kérem a lényegre figyeljünk.