Helló ! A kezembe került egy Tel-Mes TR-2152 RLC mérőhíd (a mellékelt fényképen szereplő típus). A készülék jó állapotú és üzemel is. A belseje gyári állapotúnak tűnik, nincs semmilyen belemókolás, égés, szakadás, károsodás benne.
Az a problémám vele, hogy a műszer ugyan mér, de mérőhidat nem lehet kiegyenlíteni egy határon túl.
Kérdésem: miért nem ?
A bekapcsoláskor a gépkönyvben leírtakat szó szerint végigcsinálom. Például: ellenállásmérés.
A telepfeszültséget ellenőrzöm, működik. A galvanométert kinullázom mechanikusan és elektromosan is, működik. A mérőerősítő érzékenységét a maximumra állítom, ez is működik, a galvanométer mutatója a 0-án áll (a középállásban), ahogy kinulláztam.
Ekkor jön a mérési lépés. A megfelelő méréshatárba kapcsolom a gépet, majd a gépnek az 1 kHz-es mérőállásába kapcsolok. Ekkor a galvanométer mutatója a legszélső helyzetbe jobbra kivág. Oké, hiányzik a mérendő ellenállás a hídból. Bekötöm a mérési helyre az ellenállást, de a mutató nem áll vissza. Ha mér is bármit, az nem látszik. Ugyanezt csinálja a műszer, ha a mérőbefogóra már bekötöttem egy ellenállást: a galvanométer mutatója kivág, ha feltolom az érzékenységet a maximumra (ahogy az a gépkönyvben szerepel). MINDIG ugyanabba az irányba mozdul ki a műszer mutatója.
Csak akkor jön vissza a mutató középre, ha a mérőerősítő érzékenységét csökkentem. De mire visszaáll a mutató a skála közepe tájára, addigra a mérőerősítő érzékenysége ezzel arányosan is anniyra lecsökken, hogy a mutató a mérésnél szinte alig mozog. És még ekkor sem tudom beállítani a mutatót a mérés során a galvanométer középállásába (vagyis nem tudom a hidat kiegyenlíteni rendesen).
Mi lehet a probléma ? Miért nem tudom kiegyenlíteni a hidat ? Találkozott-e már valaki ilyen problémával ? A tápfeszültség az rendben van, megmértem.
Sajnos nincs semmi normális tartalmú és minőségű leírásom a géphez, szerviz útmutatóm sincs. Emiatt kérek segítséget a gép beállításához. Nagyon megköszönök minden hasznos és előre mutató ötletet.
Szeretett NDK Uni11e multiméteremben feladta a harcot ez a szovjet félvezető. Ha minden igaz, ez két N csatornás FET egy TO-39 tokban.
Az ebayos eladó szerint ez a 2n2844 megfelelője, de túl sokra nem mentem ezzel a megfeleltetéssel. :-( Szerintetek mivel lehetne ezt pótolni?
Üdvözletem mindenkinek !
Kaptam egy RFT EO213 oszcilloszkópot aminek vannak hibái !
Szeretném megtudakolni a hozzáértő szakiktól hogy mi okozhatja a hibát és hol keresem azt illetve hogy lehet javitani !
Válaszokat előre is köszönöm !
Üdv : János
Üdv Mindenkinek a Tanyán!
Eladó és rendelhető AD8307 el készített RF Detektor.
A doboz méretei 36mm (széles)X 30mm(mély) 73mm(hosszú) belsőméretű ónozott vaslemez dobozba szerelve BNC csatlakozással.
A készülék teljes egészében saját tervezésű és kivitelezésű!
A berendezés 9 - 13,8 voltról üzemeltethető.
A készüléket 4 ponton lehet kalibrálni, a bemeneti L - C taggal és a két kimeneti P1 - P2 trimmer potméterrel +/- 3dB , és 20mV/10dB +/- 10% közötti értékek között változtatható.
A készülék Wobbler oszcilloszkóphoz vagy RF power méréshez való.
1nWattól 1 Wattig terhelhető 50 OHM bemeneti impedancia mellett -70dB től +16dB között használható..
Természetesen külön kérésre 75 OHM ra is legyártom.
Más esetekben 75 / 50 OHm impedancia váltóval beiktatásával lehet használni.
A készülék weboldala
http://shankara.atw.hu/
Bízom benne , hogy azoknak is tudok segíteni evvel a készülékkel akiknek ez hiányzott a repertoárból.
A készüléket rendeléstől függően 5 munkanapon belül tudom postázni!
Üdvözlettel Simonsen!