tisztelt kolegák,
egy vadi új marshall DSL40C kombóval van gondom. ugyanis az ULTRA GAIN csatorna zajos, de nem a sima "HUM" zajról van szó, hanem egy érces sistergő fehér zajra hasonlító borzalom. a classic gain csatornán nem jelenik meg, csak az ultragain és méghozzá a lead2 kapcsolásban hallhatóbban. azt hiszem, hogy több mint 30 éve ahogy a mesterséget kezdtem kitanúlni az ilyen zajt az idős mesterek sörétzajnak hívták. a képeken látható a szkóprol felvett zaj hullámalakja is látszik, hogy tüskés és kb 30mVpp és a V1 cső második triódájának anódján mértem (6pin)viszont az első trióda anódján csak elenyésző a zaj, ami a képen is látható. a zaj megjelenik a V1 rácsán is (7) pin de alig mérhető szinttel és ha a rácsot földre zárom akkor a zaj megszünik. azért, hogy kiküszöböljem a lehetséges zajforrásokat, kiszedtem az összes csövet beleértve a V1-et is, még leakasztottam a DSP modult is. a zaj a V2 rácsán ugyanúgy jelen volt akkor is. kicsrélgettem a kondikat a rácsban de nem segített. a zaj akkor tünik el ha a C23 47nF-os kondit leakasztom. akkor előtte van utánna nincs de a jel útja is meg van szakítva. habár a zaj az anódon cca 30mVpp további fokozatok jócskán felerősítik ás játszás közben is halható.
a Tanyán található DSL kapcsolási rajzok sajnos nem stimmelnek, ugyanis az alaplapjuk más, olyannal kezdődnek, hogy JCM......, az én esetemben az alaplap DSL100-60-00 ás nem eggyezik meg. már kezdtem viszzafejteni a kapcsolási rajzot de amikor a relékig eljutottam, el is vesztem, mert 2 oldalas a nyák és az alattuk húzódó vezetékek miatt ki kellene vennem a reléket is.
az egyik nagy kérdés az volna, hogy a marshall-okkal tapasztaltabb kolegák tudnak-e erről a jelenségről, esetleg a megoldásáról, a második meg, hogy van-e valakinek megfelelő kapcsolási rajza, ami komoly segítséggel bírna. az időssebb munkatársam ellenállásra gyanít, de itt mind metálfilm 1%-os darabok vannak beápítve.
azt is megjegyzem, hogy a marshall made in vietnam.
a SM megkeresése a WANTEDBAN van
üdvözletem mindenkinek
Üdvözlet mindenkinek!
A fent nevezett CD lejátszóval vala az a gond, hogy csúnyán szól (folyamatosan vannak a kimenet szkópolásán vízszintes darabkák), és a vége felé a lemeznek már nem is nagyon találja a sávot (írott lemezzel).
Egy nagyon hasonló cd-optikás és vezérlős gép (philips ak796) hibátlan olvasása során a lemez forgása során a tracking folyamatosan mozgatja előre-hátra szabad szemmel láthatóan még egy fordulaton belül is. Viszont ez a CD380 már nem nagyon mozgatja. Ugyan a gyári lemezeket még tűrhetően játssza, de ha már felismeri az írottat, miért ne lehetne az is jól játszani?
Próbáltam a lézer erősségét állítani, a "mégnemjó" és a "márnemjó" között kb félúton, de ez nem nagyon hatja meg, illetve hiába állítom a hibás olvasás közben, nem igazán javul a kimenet minősége.
A lézeregység elektromágnessel mozgatja a fejet a lemez alatt (cd380) vagy fölött (ak796), így biztos, hogy ez a része működik, csak nem elég fürge, vagy valahol elveszik a szervó-jel.
Van valakinek ötlete, mi/hol lehet a hiba?
üdv,
ck
Segítséget szeretnék kérni VW Beta 2a típusú autó rádió javításával kapcsolatban. A készülék csak a közeli rádió adót fogja, már amikor kedve van. Mindegyik forrasztás épnek tűnik, az alkatrészek nem mozognak feleslegesen. Hol lehet a hiba?
üdv: fenti két DIN-es autórádió a nagy melegek idején megnémult.
Rajzot keresnék hozzá, Wanted-be is feltettem.
A végfok (TDA 8569Q) közvetlen a bemeneteiről működik.
Az előlap világít, a funkciók működnek.
Ez egytápfeszes kivitel, a csatlakozót kiszedtem, kimértem.
BATT>16. láb
GND>15. láb, a többi üres a késes csatlakozón.
A tüskesoron van egy WAKE-UP csatlakozó, ez milyen funkció?
Táp ic( L5952) gyanúsnak tűnik, néhány lábon más feszültség van, mint az adatlapon.
Állítólag kocsi nélkül, az asztalon is működtethető.
A forrasztások átnézve, átforrasztva.
Bálint