Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

SUPREME 503 504 TUBE TESTER SUPPLEMENTARY TUBE LISTING 1939 SM

METER - SERVICE MANUAL
Type: (ZIP)
Size
4.9 MB
Page
---
Category
METER
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar supreme manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    SUPREME TESTER TUBE LISTING 503 504 1939
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant METER forum topics:
HT Audio Komplex Generátor, deprez műszer sztatikus feltöltődési problémája
Sziasztok!

Vettem olcsón egy hibás HT gyártmányú komplex audio generátort (ilyen: https://regimuszereklhanzi.5mp.eu/web.php?a=regimuszereklhanzi&o=OhE53cXO2U).
Elektronikai szempontból már mindent sikerült megjavítani, de van egy érdekes probléma, amivel nem tudok mit kezdeni. Van a készüléken egy nagyméretű deprez műszer. Gyanítom, hogy a mutatója műanyagból van. Ha a plexi előlapját az újammal megsimogatom, akkor kileng a mutató és valahol megáll, de nem áll vissza az alaphelyzetbe. Simogatással tudom „nullázni” de ez így eléggé abszurd. Ezek után már a linearitása is kérdéses, mert a vége felé pontatlan és gyanítom, hogy az is ennek tudható be. Ha leveszem a plexi előlapot, akkor tökéletesen mér és alaphelyzetben is beáll 0-ra. Elég csak közelítenem hozzá a plexi előlapot és máris jelentősen elhúzza a mutatót (10-es skálán akár egy fél osztást). Eléggé koszos volt a plexi ezért szappanos vízzel lemostam, de ettől semmit sem javult a helyzet.

Találkozott már valaki ilyen jelenséggel? Mit lehet tenni?

Üdv.

Megoldás:
A műanyag előlap felső és alsó szélét két-két kb. 1cm hosszú 3M matt celluxal a műszer házához ragasztottam. A szalag közepére egy ónozott vas szálat tettem. A műszer házán (hátul) is annyi cellux van mint amennyi az előlap szélén látszik. Nem tökéletes, de sokkal jobb lett. Most is fel tudom tölteni de sokkal kevésbé mint korábban és kb. fél óra elteltével kisül. Ekkor a mutató vissza áll alaphelyzetbe. Megszűnt a sziget szerű feltöltődés is, immár lineárisan mozog a mutató (nem akad, nem gyorsul, nem lassul).
Próbálkoztam több féle ragasztó szalaggal de a sima átlátszók nem eredményeztek különösebb változást. Először réz szállal próbálkoztam, de az nem befolyásolta akkor sem, ha leföldeltem. A vas szál hatásosnak bizonyult. Próbáltam hosszabbra vágni és hátul a fém vázhoz leföldelni, de attól nem lett jobb, így maradt az 1cm-es darab és nincs leföldelve.
Hibás(román) E0102 oszciloszkop
Jól működik csak gyakran,bizonyos frekvenciákon nem lehet szinkronizálni!Köszönöm előre az esetleges segítséget!
ST16A oszciloszkóp javitása
Jó estét kívánok mindenkinek.
A képeken látszódó alkatrész adataira lenne szükségem. Úgy gyanítom hogy rossz. Hol lehetne beszerezni egy ilyet. Esetleg ha valaki ismeri milyen ellenállás értékek kellene mérhetőek legyenek a lábai között. 
Ц-43101 analóg orosz multiméter mutatója "~ˇ módban kileng - Megoldva ! -
Sziaztok! Az utóbbi időben olyan csodálatos műszerek kerülnek a kezembe amelyek feszültség nélkül és képesek mérni :-)(a Micronta jut eszembe). A tárgybeli műszer, új állapotnak örül(teljesen karcmentes)és a következőt produkálja. Egyenfeszültség mérésnél, minden rendben, sőt jóval a tűrésen belül mér. Próbáltam a váltófeszt mérni, a mutató meg se mukkant, felhomályosítás után ( váltófesz mérésnél táp is kell)újabb próbálkozás,abban a pillanatban mikor a "~" gomb lenyomásra kerül, old a védelem és a mutató maximálisan kileng, független, hogy milyen méréstartományba vagyok. A tanyán fellelt rajzot nézve a D1-IC védelmi áramkört kizárnám mivel az SB1 mágneskapcsoló oldása után is fennáll a jelenség. A következő a D2-IC orosz csoda, ha jól gugliztam akkor ez egy 741-es műveletinek a megfelelője. Ez lenne zárlatos ? Holnapra van tervezve a műszer szétszedése, addig is jó lenne ha segítségetekkel tisztábban látnék ;-) Üdv Mali
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce