Sziasztok.
Új vagyok a fórumon, szabályokat elolvastam, remélem mindent rendben csinálok :) Ha nem szóljatok nyugodtan.
Olcsó pénzért beszerezhetek, egy Tektronix 453 régi 2 csatornás 50Mhz oszcilloszkópot. A gond az, ahogyan a címben is említettem a katódsugár ( remélem ez a helyes megnevezése ) megjelenik egy pillanatra majd egy 2 másodperc után eltűnik. Amit megfigyeltem, hogy a katódsugárnak a képcsövön maradása az függ az Intensity beállítástól.
Tehát, hogy ha az Intensity potit letekerem minimumra, akkor a katódsugár bekapcsolás után megjelenik egy 0.5 másodpercre, de amikor a potit feltekerem a maximumra, akkor a bekapcsolás után képernyőn marad kb. 1,5 vagy talán 2 másodpercig is és megint eltűnik.
Tehát ez mindig bekapcsolás után történik, ha bekapcsolva hagyom a készüléket akkor többet nem jelenik meg. Ki kell kapcsolnom és megint vissza, hogy megjelenjen egy időre.
Remélem érthető voltam. Ha esetleg kell akár videót is feltölthetek a jelenségről :)
Az érdekelne, orvosolható e a gond, mert ha igen akkor megvenném a készüléket és ha igen akkor hol kezdjem a keresést :) Nem vagyok gagyi az elektronikához mivel mérnöknek készülök, de szkópot még nem javítottam.
Aleksz
Sziasztok !!
Segítségeteket szeretném kérni egy TEKTRONIX 2335, 2336, 2337 tip. scopok javításához.
Szükségem lenne a szervízkönyvére .
Köszönettel Árpi
üdv,
Begyűjtöttem egy ilyen műszert egy itteni kollégától és segítséget szeretnék kérni a javításához.
Probléma: a readout és a jel néha elég rondán keveredik
Szimptómák: villódzó kiírások (alja/teteje nem mindig van meg), láthatóan darabos jelalak, és időnként egyéb rondaságot is produkál: az intenzitást szinte kicsutkázza (a potikkal már csak minimális mértékben állítható) és a kép "beszőrösödik"; de van mikor intenzitás-hiba nélkül is előfordul ez.
Mikor még reagál az intenzitásra, és leveszem a readout-ot, a jel elég jól kivehető (bár a vízszintes vonalak még akkor is kicsit vastagnak tűnnek)
A tápegységben úgy nézem ki lettek a kondik és mintha pár egyéb is cserélve, többnyire jók a feszkók is: +/-5V helyett 5,2.. bár a -15 helyett -16 - -16,5V van, de a doksi szerint ez így ok.
CPU panel le lett cserélve új/hibátlanra.
Ext Z-axis becsatlakozását (CR1001, CR1002) egy próba erejéig lekötöttem, de az intenzitás-hiba úgy is jelentkezett.
Valami ötlet, hol, mit nézzek át?
(én a mainboard <4>crt vezérlő és/vagy <7>Z-axis mux egységét gyanítom)
(csatolt képeken a kalibráló-jel, csak a trigger nem állt még rá)
-------
Történet egy kis baleset, ugyanis kaptam egy olyan tanácsot, hogy a cső lábait mérjem, de a nagyfesz áthúzott, és a mérőfejen kívül elintézte a 'Z-axis és fókusz' áramkört (remélhetőleg nem többet). Mit tehetett még tönkre? Hogyan ellenőrizzem biztonságosan?
Egyenlőre összeírtam az össze tranyót ebben a részben és kikerestem a lehetséges helyettesítőket, amik kaphatóak is... 2 kivétellel:
- 151-0192-00 (a.k.a. 2n6521)
- 151-0199-00 (a.k.a. 2n3640 / mps3640)
ha valakinek lenne pár darab, vagy tudja, hol lehetne kapni (ok, tudok netről is rendelni, de esetleg a közelből/M.o.-ról jobb lenne) nagyon megköszönném.
-
Ha sikerül ezt javítani, akkor a következő probléma, hogy (még mielőtt kinyuvadt volna) rendes mérőpontokon is néztem, és ott az intenzitás/fókusz (7D/7G) jelek nem a doksiban szereplő ~50% kitöltésűek voltak, hanem kb 1:3 arányban mind2 jel (kikapcsolt readout mellett is). Erre mi lehet a magyarázat/mi okozhatja?
Előre is köszönöm a segítséget!
Sziasztok! Találkozott már valaki ilyen problémával, a szkóp képcső képén kerek foltok vannak. Képcső foszfor kiégésre gondolok, de lehet hogy hibás az elképzelésem. Várom az javaslatokat, mi a hiba. Felélesztettem egy Tektronixot és ezt produkálta.