Sziasztok.Egy Tektronix 455-os szkopnak ujra kell epitsem a sokszorozot.Zarlatos.A kapcsolasi rajzon,nem irja hogy menyi kell legyen az anodfeszultsege.Valaki tud segiteni?Koszonom.
Sziasztok!
Érdeklődöm, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata a Tektronix TBS1052B illetve a TBS1072B szkópokkal kapcsolatosan, vagy általában a Tektronix 1000-es sorozatú szkópjairól?
link 1
link 2
Most ahogy látom 20% kedvezménnyel kaphatóak, és érdekelne, hogy a hasonló árkategóriájú egyéb használt digitális vagy analóg szkópokhoz hasonlítva megéri-e az árat, vagy érdemesebb más típusban vagy márkában gondolkodni, ebben az árkategóriában (100-150eFt).
Köszönettel,
Péter
Javítottam a linket.
Üdv.Mindenki.
Egy Tek 463-as amit javítani szeretnék,de valami nem stimmel,a rajz és a valódi kapcsolás között.Talán a gyártás során változtattak, vagy előttem valaki. A Q1516 ami egy tranzisztor de a gyári gépkönyvben ez Q1514,és tirisztor és ilyen nincs.
Van itt egy 3kOhm-os ellenállás ami nincs rajzon. A szabályozatlan 120 Volt helyett közel 160 Volt van,a többi hiányzik.
Ha valaki gyakorlottabb és tudna segíteni,Köszönöm.
Sziasztok!
A fenti szkóp beállítása a leírásnak megfelelően megtörtént. A két csatorna bemenete GND-re kapcsolva. Mindkét sugarat pontosan középre állítva, ha összegzem a két jelet (Both & ADD) beállításban a sugár közel 1 centit lefelé mozdul. Nem találtam erre vonatkozó beállítást. ALT és CHOP módban a két vonal pontosan fedi egymást (jel esetén is). A két csatorna erősítése is egyforma (külön mérve). Az CH2 jele invertálható, de azt is beállítottam úgy, hogy az INV ki-be kapcsolásakor a sugár nem mozdul el középről. A rajz alapján diódamátrixokkal kapcsolgatja a csatornákat, csak az nem világos, hogy ha mindkettő külön- külön DC-ben középen van, akkor összeadva miért mozdul el a sugár?
Üdv.