Sziasztok!
Igaz a készülék javítása önmagában sikeres volt, de ez bosszant miért nem tudtam élesbe állítani manuálisan a tápegységet!?
Adott a stand by táp, minden Ok! van két indításunk "echo" & "pwm" manipulatívan vezérelve mindkettőt sikertelen, nem indult a táp!
Mivel sürgősen ki kellett adnom a gépet, nem volt időm tovább elmélkedni, mi kerülte el a figyelmemet!?
Van valakinek erre a chassi-ra bevált tápegység javítási metódusa? (hátha jó lesz a későbbiekben)
Üdv.
Sziasztok!
Kaptam a címben szereplő tv-t , "majd csinálsz vele valamit" címszóval. A gazdának azt mondták képcsöves.Itthon bekapcsoltam de a képcsőnek semmi baját nem láttam, szép kontúros a kép. Viszont nagy párnatorzítás van rajta. Az Usys 135V ami a rajzokon szereplő értékhez képest sok (bár ez 71 cm-es). Az E-W áramkörben lévő potik semmilyen befolyással nincsenek a képgeometriára valójában azt sem tudom működik e , bár az IC-n (LM324) 17,5 Vot mérek de hogy ez jó vagy nem azt nem tudom mivel egy rajzon sem szerepel.A szervizmenüben még nem tudom hogy lehet e állítani de nem nagyon merek benne kalandozni.Mi szokott itt elszállni hogy ilyen nagy párnatorzítás lesz a képen?
Üdv Belfi!
Hello mindenki! Nem tudom pontosan hova tegyem fel a következő kérdést. Adott egy Thomson televizió, 28DP45EG eddig tökéletesen müködött! Kb 10-éves. Mostanában már nagyon lassan kapcsol be, vagyis a bekapcsolás elindul de hosszú másodpercekig nincs kép és hang. Mi fáradt el benne? Azonkivül még azt szeretném megkérdezni hogy a szolgáltató nálunk a TARR-kft néha kavarja a csatornákat. Most is ez történt és egy csatorna a film-box nem akarja automatikusan átváltani a képformátumot, (16/9=4/3) és olyan nyulott marad a kép. Kézzel át tudom váltani de macerás mindig belemászni a menübe és el is felejti ha csatornát váltok. Ezt lehet e orvosolni?
Köszönet minden tanácsért!! üdv!
Szervusztok!
Kép szerinti a megjelenítés. Mi az ami alapos okkal gyanúsítható? A hiba nem azonnali, hosszabb, kb. 1órányi üzem után jelentkezik.
A készülék garanciális, de szeretném tudni mi a véleményetek.
Köszönettel: Bencsik