Sziasztok! :)
A segítségeteket kérem ennek a készüléknek a "feltámasztásához"!
Azzal a hibával került hozzám, hogy a készenlétet jelző LED-je világít, de indítva kialszik. Egy-két tized másodpercre elindul a sorvégfok, aztán leáll.
A tápfeszültségek értéke megfelelő, a sorkimenő trafót ellenőrizve rendben találtam. A tápegységben és az eltérítő fokozatokban az elektrolit szűrőkondenzátorok ESR értéke megfelelő. Mivel a függ. IC (TDA8177) környezetében található jelentősnek látszó forrasztási hibákat korrigálva sem indult a készülék, új függ. IC-t raktam be. Sajnos ezek után sem indul a készülék, pedig az indítás pillanatában a függ. IC 2;4-es lábai megkapják a sortrafóról a +12, ill. -12V-os tápfeszültséget. Érthetetlen azonban, hogy a függ. IC meghajtása látszólag rendben van, de a kimenetén a szokásos jelalak helyett úgy tűnik, rendellenesen, de néhány volton belül ugrál a feszültség.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.: Csabafi54
Tisztelt Szakik,
A fent nevezet képcső tüskéinek a kiosztásában kérnék segítséget.
Ha valakinek van adata róla azt megköszönném. Én sajnos nem találtam.
Röviden hogy miért:
Képcső fűtése nem megy. Szeretnék tutira menni hogy szakadt vagy sem a fűtőszál.
Az általam feltételezett fűtési pin-en szkóppal kb 21,4Vpp mérek. Tudom ez nem trurms de azt feltételezem hogy kapna meghajtást. Képcső nyakán ez a pin szakadást mutat a többi pinnel.
Ebben szeretnék biztos lenni hogy tuti ez e a fűtőszál csatija.
Segítségeteket köszönöm.
Üdv.:
Gy
Sziasztok!
Elakadtam a fenti Thomsonnal.
Az Üf azzal hozta be, hogy időnként nincs fény, de hang van (ez LED-hibára utalna), de aztán azt mondta, hogy hang sincs.
Szétszedéskor A tápokat rendben láttam, megvan a 12V, készenléti led világít. Bekapcsoláskor pedig elalszik, a szalagkábelen megjelenik az on feszültség, de aztán semmi tovább. Szkóppal egy pillanatra megjelenik a háttér-led tápján egy impulzus, de utána semmi.
Mivel ez az első ilyen Thomson nálam, nem ismerem, ezért az volna a kérdésem, hogy ez az impulzus csak a LED-sort "ellenörzi"-e, vagy táphibára utal-e? Ha lehúzom az alaplapról a szalagkábelt, nincs háttérfény (ahogy pl. a Samsungoknál). Ezt sem tudom, hogy ilyenkor kell-e világítania a háttérfénynek ennél a Thomsonnál?
Köszönöm a segítséget:
Attila
http://picasaweb.google.hu/flachgeza/Thomson?feat=directlink
Szép napot mindenkinek!
Ez a tv a linkben lévő képeket produkálja.
Vagyis tunerről és skart-ról is egyaránt törik a kép.
Nagyon G2 függő.Közel jó képet csak a G2 állítgatásával lehet behozni.
Ha a kép közel jó és átkapcsolok txt-re ott már rendesen el vannak csúszva a sorol.
Skart-on kimenő kép tökéletes (nem is G2 függő).
Feszültségek úgy tűnik rendben.Kondikat cserélgettem.
A több helyen emlegetett CV006 smd kondit is néztem,nem az okozza.
Mi okozhatja ezt a jelenséget?
Egyenlőre tanácstalan vagyok.
Köszönöm a segítséget.
Üdv:Géza