A fenti TV készülékben a napokban cseréltem ki a függőleges eltérítés áramköreinek a kondenzátorait, mivel felül egy kis sávban csíkos volt a kép.
Most már egészen jó, csak annyi gond van a TV-vel, hogy a kép enyhén homorú.
Még a függőleges eltérítés probléma megoldása előtt is ilyesmi homorú volt a kép.
Filmeknél nem feltűnő, csak tesztábráknál ordít róla, hogy a képgeometria nem az igazi.
A vízszintes eltérítés áramköreit is "újítsam fel" kondicserékkel?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Sziasztok!
Egyik ismerősöm kért meg hogy kérdezem meg tőletek mi lehet a tvével, a tápfeszültséget nem lehet állítani ( most 122V-on van 51-es tv ) , és néha elnyomja a biztosítékot, de mást nem. Eddig amit cserélt az elkok, és átmérte az ellenállásokat, de nem talált rosszat, és még az optót is cserélte. Ha tudtok segíteni, akkor majd továbbítom neki.
Sziasztok!
Thomson tv sorvég tranzisztor rossz és a colectorán van egy kondi A/ R76 MKP 0146 2000 van ráírva az oldalára a tetején 3.5 nem találok róla infót 14nf vagy 3.5nf.
Ha tudtok egy pontos értéket írjátok már meg előre is köszi.
Csaba
Sziasztok!
Ha a fenti tv-t av modba kapcsolom akkor elkezd sisteregni a hang, még akkor is, ha teljesen leveszem a hangot.
Mi lehet a gond?
Driver