A tv látszólag jó csak nagy a sorméret, az adó logojának a fele látszik. A kép oldala NEM HORPADT. Kicsit mintha a képméret is kicsi lenne, azaz olyan mintha sok lenne a tápja. Az ominózus raszter 4,7 mikró jóféle impulzus kondira cserélve, a szervízmenüben a sorméret minimumra összehúzva. Kérdéseim: mennyi a sortáp, állítható e, s ha igen, hogyan? Tudom öreg ritka gép, de durva jó képe van.
Sziasztok,
van itt egy 33MS24E / ICC17. Az a gondom vele hogy távirányítóval indításkor egy pillanatra áll fel a sortáp, majd visszaesik 67 Voltra, onnan pedig mintegy 6-8 mp után visszaáll készenlétre. Műterheléssel is ez a helyzet annyi eltéréssel hogy cca 50 Voltra áll be indításkor, és onnan esik vissza nullára. Sormeghajtás egy pillanatra sem indul be. Hibakódot nem villog, többszöri indítási kísérlet után néha van egy-egy látszólag ötletszerű villanás. Visszakeresve sokfélét olvastam erről, és nem találtam arra infot hogy ez sorkimenő vagy táp hiba (netán egyéb). Az ICC17 vonatkozó hibaeseteiben nem találtam meg ezt a hibát.
Valakinek ötlete, tapasztalata esetleg?
Sziasztok!
Kínlódok egy fenti Thomsonnal: Az Usys 150V (a 102-105 helyett), és nem lehet ennél fogva beindítani. (Legalábbis a rendelkezésemre álló rajz szerint ennyinek kellene lenni.) A trimmerrel semmit nem lehet állítani a 150V-on, bár állítgatásra változik a fesz rajta (3-3,5V körül). A primer oldalon az optcsatolón 10,3 és 2,5V-nak kellene lennie, de a 2,5V helyett 4,5V van, és ez sem változik állítgatásra.
Az opto által vezérelt tr-k coll-án sem áll elő a rajz szerinti 6V, csak 0,5-1V körül mérhető. Ha megerőszakolom a tápot, és kb. 100k-val az Usys-ről átkötöm a két sorbakötött ell-t, lecsökken a táp 105V-ra, de akkor nem jön a sormeghajtó jel. Ilyenkor a 2,5V is beáll az optón. Egyébként a 150V-nál az említetteken kívül nem találtam érdemlegesebb eltéréseket. A leírás szerint a tápnak 70 Khz-en kell menni, e-helyett 90-et mértem.
Szóval megállt a tudományom.
Köszönöm, ha valakinek van jó ötlete.
Attila
Sziasztok segítséget szeretnék kéri ezzel a készülékel kapcsolatban
ha AV-ra kapcsolva a TV akkor sistereg a hangja ( zavaróan). Előre is kösz.
Tiborr