Hello.A fent emlitett házimozi erösitöben véletlenszerüen ki-be kapcsolgat a védelem.Valamikkor tökéletesen müködik,de van amikkor 2 mádodpercenként katog a védelem relé,és a kijelzö is elsötétül.Ötleteket kérnék,hátha már járt valaki igy.Eddig visszaolvasva csak táphibákat találtam a forumon.Kösz.
Sziasztok!
Van egy Panasonic SA-HE70 házimozi erősítőm, melynek a tuner része hibás valahol. Próbaként a kis dobozt ki tudtam cserélni egy jól működővel, így a probléma tuti ebben a dobozban van.
Hibajelenség: Automata hangolásnál nem találja az 1ébként kézzel kikeresve jó minőségben fogható adókat, továbbá ha kézzel hangolom akkor sem billen át Stereo-ba, és RDS bekapcs után sem hoz RDS jeleket.
Az első gond hogy a Service Manual-jában nincs meg ennek a Tuner Pack-nak nevezett doboznak a kapcs ajza amiről a fotók készültek.
Megvan-e valakinek aki megosztaná? Ha esetleg vki már találkozott ilyen hibával ilyen dobozban arra mi volt a megoldás?
Lehet h csak a pár elkó száradt ki vagy komolyabb a gond?
Előre is kösz
sed3
sziasztok.
A napokban került hozzám egy Panasonic Hi-fi olyan problémával, hogy nem indul. A stand by feszültséget ellátó trafó primerje szakadt.Tennék bele másik trafót ha tudnám hogy hány voltos a kimenetele.De ha lehetne vennék bele egy eredetit, vagy bontásból. Panasonic SA AK 48 T502 RTP1H3E001 rajz szerint.
Kedves Tanya Lakók!
Szeretném megosztani egy sikeres javítás tapasztalatait.
Előzmény: https://elektrotanya.com/content/sony-mds-je530-nem-mindent-jatszik-le-mds-jb980-nem-lehet-bekapcsolni
Történet leegyszerűsítve: A készülékben szíjcsere kísérlete történt, mely után nem lehetett bekapcsolni többet. A készülék standby-ba kerül áram alá helyezés után, és itt vége, nem reagál semmire.
Próbáltam megtalálni, hogy a vezérlés egyáltalán működik-e. Az ellenőrizhető paraméterek (órajel, adatvonal, tápfeszültségek) mind rendben voltak. Kivéve, hogy a processzor bekapcsolja a fő tápot, annak ellenére, hogy kifelé standby-ban van továbbra is. A vizsgálat azt mutatta, hogy a processzor adja ki a táp bekapcsolására a parancsot, miközben mindent sötéten tart, kivéve a standby LED-t.
Találtam egy külföldi fórumot, ahol ugyanilyen jelenséggel küzdenek többen is, hasonlóan szíjcsere után: http://forums.sonyinsider.com/topic/30186-sony-mds-jb980-stuck-on-standby-mode/
Átböngészve arra jutottam, hogy vagy tönkre megy a meghajtóban lévő elektronika sztatikus kisülés következtében, vagy szalagkábel hiba lép fel. Ha ilyenkor nem tud kommunikálni a processzor a meghajtóban lévő DSP-vel, zavart működés lép fel.
A meghajtót rendbe tettem mechanikailag, beállítottam a szétállítódott betöltő mechanizmust.
A szalagkábelek viszont tönkre mentek. Amúgy is eléggé oxidosnak tűnt néhány szegmens, de sajnos az előző műveletek során jó pár fel is szakadt, visszahajlott.
Próbára kialakítottam bontott FFC kábelekből a szükséges szegmensszámú összeköttetést, és szerencsére a készülék tökéletes működést mutatott. A képeken ez az állapot látszik.
Következtetés: Okulva a külföldi fórumban lévő leírásokból és a saját tapasztalataimból, az FFC kábel nagyon sérülékeny ebben a sorozatban, és a meghajtó áramkörei is nagyon sérülékenyek. Valamint, a processzor és a DSP kapcsolatában beállt bármilyen zavar, sokszor értelmezhetetlen működést/hibaüzenetet okoz. Ezért tanácsos a szíjcserét elektromos megbontás nélkül elvégezni.
Ez leginkább úgy tehető meg, hogy a készülék előlapját kell lebontani, és így a betöltő mechanizmus már lebillenthető a meghajtóról, a szíj hozzáférhetővé válik. Ajánlott még az áramból való kihúzás után várni egy órát, és úgy megbontani a belső szalagkábeleket a meghajtó és a fő panel között, ESD védelemmel felszerelkezve.
Normál esetben, áram alá helyezéskor 2db relé kattanás hallatszik rövid időn belül. Egyszer bekapcsolja a fő tápot, majd hibamentes inicializálást követően kikapcsolja (2. kattanás).
Ha csak egy bekapcsolási kattanás van, akkor a processzor és a meghajtó nem kommunikál egymással. Jó esetben FFC kábel cseréjével megoldódik, de előfordulhat a meghajtó paneljának cseréje is.
2 db szalagkábel: 1: 1mm-es raszter, 20 cm hossz, azonos oldalon az érintkezés, 27 szegmens; 2: 1mm-es raszter, 7cm hossz, azonos oldalon az érintkezés, 23 szegmens
Remélem sikerült ezzel a leírással segíteni másnak is.
Gábor