Üdv.
Hantek 6022BE pc szkóphoz keresek Linuxon használható szoftvert.
Köszönöm.
Sziasztok!
Úgy gondolom, hogy nyitok egy önálló témát a frissen vásárolt szkópommal kapcsolatos észrevételek, problémák megoldásához, no meg mások okulására.
Kívülről: A szkóp külsején található matricákból ítélve élete nagy részét valószínűleg az amerikai légierő teszt részlegén töltötte, feltehetőleg szakszerűen gondját viselték, akitől vettem azt mondta, hogy a munkahelyéről selejtezték le ezt a szkópot és az utolsó pillanatig használták (így ahogy van). Az előlapja szép, a háza nem különösebben, csavarok alig voltak benne, több helyen rosszul illeszkedik a fedél.
Belülről: Nagyon tiszta, javítások nyomai nem nagyon látszódnak, érdekes, hogy egyáltalán nem tűnik bonyolult felépítésűnek, az EMG 1568/2-m egy alkatrész temető ehhez képest, persze az ördög a részletekben van, a HP-ban ahol valami speciális funkciót kell csinálni odatettek egy HP feliratos ic-t és kész, az EMG-ben meg majdnem minden diszkréten van megoldva. A panelok összevissza állnak belül, eddig még nem találtam egyértelmű azonosítót a panelokon, amiből lehet(ne) következtetni a funkciójukra, ehhez majd kell egy kis idő mire mindent felderítek. Meglepően kis méretű hálózati trafója van, de ami még meglepőbb elég kevés lehet a fogyasztása is. Az EMG szkóp háza fél óra használat után kb. 40°C meleg lesz mindenhol úgy, hogy nincs rárakva semmi, ez meg alig langyosodik pedig nincs is tele szellőzővel.
Működés: Az első dolog ami feltűnt, hogy a képcső fókusza nem a legjobb, még pont jó, de az EMG-nek sokkal élesebb a "képe", nem tudom, hogy ez a sok használat miatt van, vagy sosem volt jobb, a fényerő minden esetre rendben van. Itt jegyzem meg az érdekes "scale ilum." megoldást miszerint a képcsőben egy plusz szabályozható fűtőszál van, ami fókuszálatlan elektronokkal teríti be a fénypor réteget így felvilágítva belülről az egészet, nem mondom, hogy nem működik jól, de mivel azonos színnel világít, mint a sugár így kicsit furcsán néz ki.
Az eddig tapasztalt problémák (fontossági sorrendben):
-Y irányban ugrál a vonal, bizonytalan időközönként, változó sebességgel, változó mértékben.
-A horizontális üzemmód kapcsolók bizonytalanok, nem mindig indul el (főleg a main) <-> ISOSTAT kapcsolók!
-"Main intens" üzemmódban nincs extra kivilágítás/kioltás, a két időalap nem megkülönböztethető, mixed és dly'd üzemmódok mennek.
-A kalibrátor kimeneten csak zaj jön ki.
-"A" bemenet vernier állítója nem működik.
Szevasztok!
Szeretnék lassan változó feszültséget mintavételezéssel rögzíteni, például egy áramgenerátorral megtáplált NiCd akku feszültségének változását az idő függvényében. De már más téma is felmerült.
Előkotortam a régi, fent jelzett műszeremet, a laptopon telepítve volt a műszerhez kapott MAS-VIEW program.
Nagy vonalakban rá is jöttem a használatának a módjára. Mértem egy potméterrel összekapcsolt 9V-os elemet. Amikor a 9V-ot elkezdtem csökkenteni, és 4V alá került a mérendő feszültség, minden mintavételnél egy figyelmeztető ablakot rakott ki:
'0 003' is not a valid floating value
Közben írta befelé az újabb mérési értékeket, de az ablakok, azok mindig csak jöttek.
Az ablakok csak egyre szaporodtak. Ha ekkor kikapcsoltam a műszert, a mintavételezés, és a szaporodásuk megállt, és addig nem engedett semmit csinálni, le sem lehetett az egész programot állítani, ameddig az ablakokat egyenként be nem zártam kézzel.
Megpróbáltam eleve 4V alatt indítani a mérés sorozatot, az ablakok akkor is jöttek.
Szerintem minden elképzelhető variációt kipróbáltam, és nem volt hajlandó működni 4V alatt ablakok megjelenítése nélkül.
A régi laptop, amivel először próbálkoztam egy Toshiba, és azon még Win98 van telepítve.
Ezt követően próbálkoztam egy másik régi Gericom laptoppal, azon XP operációs rendszer van.
Az eredmény azonos.
Gondolom, hogy volt már dolguk másoknak is ezzel a MASTECH MAS-345 műszerrel.
Kérnék szépen okosítást!
Valamit nem jól csináltam, vagy ennek a rendszernek ezek a korlátai?
Vagy létezik ehhez a műszerhez egy másfajta szoftver is?
Itt például egészen más az ernyőkép, mint ami nálam bejelentkezik:
https://www.youtube.com/watch?v=COMDHCKeN0g
Jó lenne időnként ilyen, vagy ehhez hasonló, esetleg órákig tartó sorozatmérést csinálni.
Vagy létezik erre másfajta PC-hez csatlakoztatható eszköz, és/vagy program elérhető áron?
Túl sokat nem szeretnék költeni rá.
Üdv.: Pista.
Szevasztok!
A számomra lehetséges megoldást ide írtam: ID:395500
Üdv.: Pista.