Sziasztok!
Kérném a tapasztaltabb kollégák segítségét. Egy terítéken levő tuner javításához szükség lenne egy FM szignál generátorra, jobb híjján így előkerült ez a régi, de nagyon szép műszer, teljesen elektroncsöves felépítésű. Elvileg 4-230MHz-ig képes AM/FM modulált jelet szolgáltatni 0,5uV-50mV tartományban 60 Ohmos terhelésre. A próba kedvéért rámértem oszcilloszkóppal a kimenetre amikor is a lehető legnagyobb kimeneti jelet szolgáltatja, de értékelhető eredményt nem kaptam, csak zajt. A műszerben van fix 1kHz-es oszcillátor, ennek működése szabad füllel is hallható, a modulációs mélység állítására a vonatkozó műszer kitér. Kapcsolási rajzot csak a 41404 modellhez találtam (feltöltöttem az oldalra), a tápban volt két elektrolit kondenzátor amik már "kissé" elöregedtek, de cseréjük a problémát nem oldotta meg. Hogyan tegyem működőképessé?
Sziasztok!
Sikerült falura költöznöm, és a szkópomat a vályogház páratartalma átjárta. Jó három hónapja nem volt bekapcsolva. Tagnaptól a cserépkályha tetején tartom, de hátha van valakinek ötlete a kiszárításhoz.
Megköszönném!
üdv.
Tropfehérke
Sziasztok.
Akkumulátor töltőt mértem töltés közben lakatfogóval és azt vettem észre, hogy ha ráakasztom a vezetékre, majd megfordítva is mérek mást mutat. Pl.: egyik irányba 5,4A másik irányba 6,6A-t mutat a műszer. Miért?
Sziasztok!
Úgy gondolom, hogy nyitok egy önálló témát a frissen vásárolt szkópommal kapcsolatos észrevételek, problémák megoldásához, no meg mások okulására.
Kívülről: A szkóp külsején található matricákból ítélve élete nagy részét valószínűleg az amerikai légierő teszt részlegén töltötte, feltehetőleg szakszerűen gondját viselték, akitől vettem azt mondta, hogy a munkahelyéről selejtezték le ezt a szkópot és az utolsó pillanatig használták (így ahogy van). Az előlapja szép, a háza nem különösebben, csavarok alig voltak benne, több helyen rosszul illeszkedik a fedél.
Belülről: Nagyon tiszta, javítások nyomai nem nagyon látszódnak, érdekes, hogy egyáltalán nem tűnik bonyolult felépítésűnek, az EMG 1568/2-m egy alkatrész temető ehhez képest, persze az ördög a részletekben van, a HP-ban ahol valami speciális funkciót kell csinálni odatettek egy HP feliratos ic-t és kész, az EMG-ben meg majdnem minden diszkréten van megoldva. A panelok összevissza állnak belül, eddig még nem találtam egyértelmű azonosítót a panelokon, amiből lehet(ne) következtetni a funkciójukra, ehhez majd kell egy kis idő mire mindent felderítek. Meglepően kis méretű hálózati trafója van, de ami még meglepőbb elég kevés lehet a fogyasztása is. Az EMG szkóp háza fél óra használat után kb. 40°C meleg lesz mindenhol úgy, hogy nincs rárakva semmi, ez meg alig langyosodik pedig nincs is tele szellőzővel.
Működés: Az első dolog ami feltűnt, hogy a képcső fókusza nem a legjobb, még pont jó, de az EMG-nek sokkal élesebb a "képe", nem tudom, hogy ez a sok használat miatt van, vagy sosem volt jobb, a fényerő minden esetre rendben van. Itt jegyzem meg az érdekes "scale ilum." megoldást miszerint a képcsőben egy plusz szabályozható fűtőszál van, ami fókuszálatlan elektronokkal teríti be a fénypor réteget így felvilágítva belülről az egészet, nem mondom, hogy nem működik jól, de mivel azonos színnel világít, mint a sugár így kicsit furcsán néz ki.
Az eddig tapasztalt problémák (fontossági sorrendben):
-Y irányban ugrál a vonal, bizonytalan időközönként, változó sebességgel, változó mértékben.
-A horizontális üzemmód kapcsolók bizonytalanok, nem mindig indul el (főleg a main) <-> ISOSTAT kapcsolók!
-"Main intens" üzemmódban nincs extra kivilágítás/kioltás, a két időalap nem megkülönböztethető, mixed és dly'd üzemmódok mennek.
-A kalibrátor kimeneten csak zaj jön ki.
-"A" bemenet vernier állítója nem működik.