Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék ennek a hifinek a javításában. Egy tanyás kollégától vettem pár hónapja hibás végtranzisztorokkal. A nagy rohanásban mérés nélkül kicseréltem őket és az újak azonnal elfüstöltek. Második alkalommal leellenőriztem a tápokat, de az eredmény hasonló volt. Akkor félreraktam, most újra elővettem, ez alkalommal már mérek, mielőtt ész nélkül cserélgetek.
Tápok rendben vannak. A jel útját végigkövetve az alábbi problémára lettem figyelmes:

A végfok panel szimmetrikus felépítésű. Ez a jobb oldal egy részlete, a bement után R7501-en keresztül egy műveleti erősítőre kerül a jel. Megtápláltam 1 kHz szinusszal. A 3-as lábon szkóppal nézve ez van:

1msec/div, 0.2V/div
A kimeneten viszont ez van:

1msec/div, 10V/div
Nem igazán értek a műveleti erősítők lelkivilágához nagyon, én csak egy "ügyes parasztgyerek" vagyok, de szerintem ez így baromira nem jó.
A műveleti erősítő tápja szerintem rendben van, -11.14V és 11.28V. Próbáltam kicserélni a műveleti erősítőt, nem vezetett eredményre. Megnéztem a bal oldalt is, ott is ugyan ez a helyzet. A kevés elkót ami a panelon van már cseréltem.
A teljes kapcsolási rajz megtalálható nagyfelbontásban itt:
http://kepfeltoltes.hu/view/100707/schfull_www.kepfeltoltes.hu_.gif
Megjegyzés: az összes végtranzisztort kivettem, a meghajtó tranzisztorok viszont benne vannak, de feltételezem ez nem befolyásolja a mérés eredményét.
Meg tudjátok mondani mit mérjek, mit ellenőrizzek?
Juteszembe, ha valaki nagyon türelmes, azt is elmondhatná, mit keres az a 47 pikofarádos kondi a kimenet és az invertáló bemenet között. Ezen kívül arra is kíváncsi lennék, miért nincs visszacsatolás. Szerény elektronikai tanulmányaim szerint a kimenet és a nem invertáló bemenet között kellene lennie egy ellenállásnak ami beállítja az erősítési tényezőt, ha ez hiányzik, akkor egy komparátort kapunk és szkóppal nézve most kb. ez is van.
DM
Sziasztok! A fent hangfal váltó rajzára lenne szükségem. Most kaptam, és nagyon össze van túrva. A kondik hiányoznak belőle, szerencsére a tekercsek benne vannak. A mély és a közép hangszórók SAL márkájúak, a magasak hiányoznak. Össze-vissza van kötözgetve, meg se próbáltam bekötni. Rajzot sehol nem lelek. Kérem akinek megvan dobja fel, vagy küldje el! Az se baj ha kézzel rajzolt! Köszönöm!
Sziasztok, üdv mindenkinek. A szóban forgó hifiben egy szalagkábel merevítő leválása miatt elmozdult- fordult a kábel a foglalatban, többszörös zárlatot okozva. Jópár alkatrész cseréje után létrejött a vezérlés, kijelző gombok ledek működnek.
Sajnos a CD rész csak kerreg, a paneljén lévő soklábú nem kap tápfeszt. A service manuálban nem szerepel ennek a panelnak a rajza.Tudna valaki segíteni? Esetleg komplett panel?
Sziasztok!
Nemrég került hozzám egy Denon AVR-1306-os erősítő, aminek az előéletét nem tudták megmondani.
Az a hibajelenség, hogy bekapcsoláskor elindul, a gomb körül a zöld LED villog, de kb. 4-5s múlva kikapcsol, és pirosan villog.
Valamelyik végfokra gondoltam startból, kikötöttem, de nem változott semmi.
A végfokok nem hibásak, legalábbis zárlatra nem zárlatosak, 200ohm-ig nincs ellenállásuk sem.
Ahogy nézegettem a 1603-nak a rajza közel azonos, de nem nagyon tudom hogy hova nyúljak :)
Update , Az AVR-1603 rajz eléggé hasonló , a 72. oldalon lévő rajz szerint Q101,Q102,Q103 lévő tranyók nincsenek bekötve , Q104 pedig egy sem zárlatos , folytatom a Protektet indító dióda kiszedésével és meglátjuk , honnan jön a jel hiszen lehet fals is.