Sziasztok!
Arra gondoltam, hogy beszereznék egy VHF/UHF (10-300/500MHz) szinusz generátort, amivel analóg áramköröket vizsgálnék. Jelenleg egy EMG 12563 (300MHz) pulzusgenerátort használok erre a célra, ami a nagyfrekvenciás viselkedés vizsgálatára jó, de nehéz belőle a frekvenciamenet simaságát kihámozni. Lényegében wobbblereznék, de nem akarnék emiatt wobblerszkópot venni, se nem szignálgenerátort, mert a mellékes funkciók (AM/FM moduláció, oszcilloszkóp) nem kellenek és amúgy is az az elvárásom, hogy a kimeneti jelszint legalább 1V legyen a lezáráson, ezek az eszközök általában erre amúgy sem képesek.
HP-nek volt egy 3200B nevű generátora ami a célnak pont megfelelne, E-bayen lehetne is kapni, de az (USA) postaköltség miatt túl sokba kerülne, és amúgy is egy 50 éves (elektroncsöves) konstrukció.
Ilyen eszközt nulláról építeni elég nagy munka lenne, viszont az EMG generátornak van trigger kimenete, ami 1V-os, 50% kitöltésű négyszögjelet ad 1ns körüli felfutással, arra gondoltam, hogy volna-e esetleg valami frappáns megoldás amivel a négyszög jelet szinuszosítani lehet, ez volna a legkézenfekvőbb megoldás. Fix frekvencián ez nyilván nem nagy kunszt, de itt viszonylag széles frekvenciaátfogásról lenne szó.
Üdv Mindenkinek!
Ahhoz kérném a segítséget, hogy valaki tudja-e, hogyan lehet (kell) hitelesíteni a címben szereplő posztszovjet műszert. Nem sokat, de csal - kevesebbet mutat - mint más műszer(ek).
[ A munkámhoz egy ilyen műszer kell, így az a kérésem, ne tanácsoljátok, hogy vegyek inkább egy Fluke digitmultit :D... ]
Előre is köszönöm a segítséget.
A "hitelesítéshez" két dolog áll rendelkezésre : egy AD584LH precizíós referencia egyenfeszültség forrás és egy 10Ohm 0.1% Isabellenhütte gyártmányú 3W-s ellenállás. Mindkét "eszköz" pontosabb, mint a műszer specifikációja.
Köszönettel : -=L=-
LE-01d (5A) fogyasztásmérő fotóját keresem szétszedett állapotban alulnézetben.
A problémám az, hogy szétégett a csatlakozója, így a panel is körülötte szénné vált. 3 szál indul el egyazon (fázis) érintkezőhöz (ami a ki és a be is egyben), ebből a 3 szálból 2 az égés miatt már nem ér oda, más alkatrész nem látszik, de így nem látom értelmét, miért nem 1 vastagon, miért 3 különböző szálon vezetik. A főpanelon folytatódik 2 szál 1-1 ellenállással megy tovább.
Szóval egy fotó segítségemre lenne. Rajzot kerestem, kértem, de nincs hozzá.
Tiszteletem a Tanya Tudós tagjainak!
Évek óta használom, szerelem a BNC dugókat aljzatokat, minden probléma nélkül,
semmilyen illesztetlenséget nem okoztak, sem adóberendezéseknél, sem műszereknél.
Most vagy 30 éve folyamatosan mázlim volt, mert az alábbiakat soha nem is figyeltem:

vagy, itt valami nem stimmel.
Mindkét kép az 50 Ohmost ábrázolja!
Aki tud rá magyarázatot, ne kíméljen!
Válaszaitokat előre is köszönve:
exGelkás
Köszönet a válaszokért, a dolog megoldódni látszik.
Egyszerűen, a 75 Ohmos BNC-hez, még nem volt szerencsém, és nem is használható, a mechanikai méretei miatt az 50 Ohmos helyeken. Ld:
uniman linkjét

Az jól látszik, hogy az egyikben a dielektrum levegő.