Sziasztok!
A címbéli erősítő került hozzám javítás céljából. Nem sok erősítőt javítottam eddig de ezt muszáj lesz
(a haza becsülete forog kockán ;-), remélem a segítségetekkel meg is fog történni.
A tulaj elmondása szerint, havonta egyszer van használva, filmvetítés hangosítását biztosítja egy kisebb méretű teremben.
Legutolsó alkalommal sikerült az erősítő kimenetét rövidre zárni egy hosszú hangfal vezetékkel ( az egyik vége az erősítőbe,
majd a másik vége is hangfal helyett szintén az erősítőbe) ezután pedig be se kapcsolt.
A hideg miatt az este csak egy félórát foglalkoztam vele rajz nélkül, utólag megtaláltam a tanyán
Tehát bekapcsolásra meg se mukkan, piros LED világít, DC relék nem húznak meg...
Merre kellene indulni ?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Mali
Sziasztok!
Egy MOTU 828 mkII-ben tönkrement egy potméter. Egybe van építve egy 20k és egy 2k reverz logos potméter, amit ki kellene váltanom, mert nem lehet kapni. Ismertek olyan potméter fajtát, amit össze lehet rakni egy tengelyre?
Itt egy
angol nyelvű fórumon rotary switch-el és fix ellenállásokkal oldották meg, de jó lenne az eredetihez közelibb állapot.

A kép csalóka, nem 4, hanem hat lába van a potinak, de potinként csak 4 lábat használnak ki.
A potméter egyszerre szabályoz két helyen az erősítőláncban.
Hely az van a készülékben.
Üdv: Jácint
Sziasztok!
Sternum electronics PM102 aktív hangfal ( 2x100 watt van ráírva a dobozára) végfok IC elfüstölt, de olyan szerencsétlenül, hogy a felirata nem olvasható teljesen. TDA 72.... valami ilyesmi.
Ebben kérném segítségeteket.
Az a vicc, hogy egyszer már javítottam, de akkor nem írtam fel a típusát.
Köszönet a segítségért!
Mindenkit köszöntök a Tanyán!
Van egy Laney erősítős hangfalam,és bekrákog fél hangerő felett.Ez a jelenség azóta van mióta kölcsön adtam,valószínű nagyon meghajtották.Műterheléssel és szkóppal nézve minden ok. Valami nem stimmel a hangszóró körül.Ez egyébként egy 30 cm átmérőjű hangszóró.Az alábbi felirat található rajta:Cradley Heath United Kingdom.A gyártó logoja "HH Acoustics".Próbáltam a membrán szélét fellazítani az alábbi vegyszerekkel:nitro higító,aceton,féktisztító (benzin),semmi eredmény.Mit javasoltok milyen oldószer jöhet szóba és hol lehet ezeket beszerezni?
Üdvözlettel
Pistili