Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

USSR ROSSIA 304.

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (DJVU)
Size
25.5 KB
Page
1
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar ussr manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    USSR ROSSIA 304. 304
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Sony STR-AV320 protect mod Megoldva.
Sziasztok.  Lett egy, a cimben szereplo tipusu erositom. Protect modban volt, a STK4182 vegfok egyik kimenetere kiult a +tapfesz. Van egy hasonlo, STR-AV210 tipusu is, ami mukodik, a radio reszet kiveve, de elegge utott-kopott. Ezert ugy hataroztam, hogy a vegfokjat, STK4152, teszem at az AV320-ba. Bar a 320-as szervizkonyve +-41.6V tapfeszt ir, a valosagban csak +-34V, igy nem kene gondot okoznia a STK4152-nek. Bekapcs utan szepen meghuz a hangszorovedo rele is, nagyon alacsony hangeron megszolalt az egyik oldal, de ha fennebb emeltem a hangerot, a rele oldott. A kimeneteken nem volt egyenfesz. Masnap ujbol elovettem oket, de most mar rogton protect modba lep. Most sincs egyenfesz a kimeneteken. Megvizsgaltam a vedo aramkort, az elektrolit kondikat csereltem, de nem valtozott semmi. A szervizkonyv szerinti feszultsegek merhetoek (kiveve a tapfeszt) mindenhol a vedoaramkorben. Mivel nem igazan vagyok hive a processzoros vedelemnek, nem is igazan ertem hogyan is mukodik ez. St-by allapotban a proci "protector" laban 4.8V van, ez a bekapcsolast koveto 2-3 mp utan leesik 0.68V-ra, ami megtalalhato az R630 - D603 kozos pontjan is. Nehany mp mulva ujbol felmegy 4.8V-ra es kiirja a protect modot. Az en tudomanyom itt megallt. Szivesen veszek minden otletet a problema megszuntetesere. Koszonom.
Alkatrész beazonosításában kérek segítséget. (avagy KORG AX100G gitár effektezőn alig láthatók a led fények)
Sziasztok!
Van egy alkatrész amit nem tudok beazonosítani. A képen szereplő Q1 jelölésű 3 lábú alkatrész. Felirata: BC F1B
Jó lenne ha tudná valaki mi lenne ez pontosan, vagy ha a KORG AX100G készülék rajzát feltudná kutatni az még jobb lenne.
A képen látható pozicióban a jobb oldali lábon 7.17V mérhető, a bal oldalira kapja a bemenő feszültséget ami 7.82 volt, és a középső lábán jön ki a feszültség ami pontosan 3 volt, de kevésnek találom mert az összes LED  innen kapja a tápfeszültséget úgy hogy egy 82 ohmos ellenállással vannak testre kötve. Tehát kb. 5-6 volt lenne az ideális. Segítsetek hátha valaki tudná miféle alkatrész ez, tranzisztor vagy feszültség stabilizátor?
Ha a ledek 82 ohmját kissebre cserélem megoldódik a gond, de azért nem ennek kellene a megoldásnak lennie.
Köszönöm!

 
cd/dvd optika tisztítás szétszerelés nélkül,infot kérek!
Sziasztok Segítséget kérek,csinált e már valaki ilyet?Adott az autórádióm amit annak idején gondosan beépítettem a műszerfalba,mostanában a cd-ket nehezen olvassa és akadozik a lejátszás szeretném megtisztítani az optikát szétszerelés nélkül,tud valaki megoldást erre a problémára(tisztító cd vagy valami hasonló)?Ez az eljárás menyire jó az optika szempontjából és menyire lehet vele megtisztítani?Ti mit és hogyan használtok? Előre is köszönöm Üdv:Mitu
Schematic diagram for portable player Thomson TM 9670
Hello everybody in Hungary,
I am looking for schematic diagram of portable player THOMSON TM9670.
When I connect an USB drive into the machine, the normal supply voltage 5.5V drops to approx. 2.0V in dependency of each usb drive. The player reports that no usb is connected.
I found out that power supply circuit comes from transistor D882L – from pin No.3 which is base pin. This doesn’t make any sense to me. I would expect it should be connected to collector or emitor pin. Therefore I need schematic diagram or service manual for this player.
Thank you in advance for any help.
Regards,
smith666
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce