Üdv!
Kaptam egy Paradox 728 tip. központot, 646-os LED-es kezelővel.
Előéletéről annyit, hogy egy ismerős 10 éve újsághirdetés alapján szereltetett riasztórendszert a házába. A bajok akkor kezdődtek, amikor kidöglöttek az akku. A telepítőket nem lehetett megtalálni, a felhasználói kódon kívül nem volt semmi a kezében.
Hívott egy másik szerelőt, aki az egészet kidobta és újra-szerelte.
Így kötött ki nálam a cucc.
Asztalon összeraktam, akkut, trafót, valamint szimulálva a 4 zónát és a szirénát,
A telepítői utasítás alapján nekiugrottam, de le is ültem.
Szerettem volna egy "tápelvétel resetet" csinálni, amikor a telepítő- és mesterkódok gyári alapértelmezettre állnak vissza. Viszont ehhez a reszeteléshez, a telepítőzárat tiltani kell. A telepítőzár aktív, mert a STATUS LED villog és a tárcsázó relé kattogó hangot ad (nyit és zár) 4 másodpercig indításkor. "A Telepítőzár feloldásához, írjon bármit a 147 helyett a 058-as címre." Ehhez viszont kéne a telepítőkód... Van valami ötletetek? Itt a teljes doksi: https://www.lineelectronic.hu/content_downloads/7X8ULT-EI01hun.pdf
Üdvözlök Mindenkit!
Egy üzlethelység bejárati dekorációjaként használt meghibásodott RGB LED sor került hozzám javításra. A táp oldalon 60 cm le volt szakadva. A tápoldalon az első szakasz egy 78L05-öt, egy diódát, egy SMD kerámia kondit, valamint egy SO8 jelzés nélküli SMD IC-t tartalmaz. Ezt az ép szalagrészhez forrasztottam. 12V tápja van, helyreállt a működés. Színváltósan fut a fény, olykor témát váltva. A szegmensek illeszkedésénél GND, 12V, valamint DO-DIN jelölés van. Maga a LED sor három LED-es szegmensekből áll, mindegyik szegmensen van egy 750 Ohmos SMD ellenállás, egy 6 lábú SMD LED, egy 240 Ohmos SMD ellenállás, ismét egy LED, egy kerámia kondi, egy 3.3 k ellenállás, még egy kerámia kondi, egy jelzés nélküli SO8 IC, megint egy LED, és egy 750 Ohnos ellenállás. Ezek a szegmensek ismétlődnek végig. A szalag remote control nélkül működik. Végigbogarásztam az eBay felhozatalt, de ilyen összeállítású RGB LED szalagot nem találtam. SO8 IC nincs a szalagokon. Azt szeretném tudni, hogy a bemeneten lévő szegmens IC-je milyen tipus, be lehet e szerezni valahol készen ilyen bemeneti részt, vagy lehet e házilag elkészíteni? Amellett, hogy szeretnék ilyen összeállítású RGB LED szalagot beszerezni valahol. Kérem, ha valaki tud ebben segíteni, köszönettel venném. Üdvözlettel : multifilter
Sziasztok!
A fenti MosFET beszerzési forrását, vagy helyettesítő típusát keresem. Nehezítés, hogy a DS lábak közt dióda is van.
Paraméterek: 600V; 2,4A; 1,3W.
Részletek: http://www.alldatasheet.com/view.jsp?Searchword=STK0260
Köszönöm.
Edmundson
üdv: hoztak két ilyen "trafót".
Ezeket halogénizzókra használták előzőleg, de most egy 21 LED-es izzóra kötötték és elpusztult
A dolog azzal kezdődött, hogy az 1 Ohmos biztosítékot és a 2 db zárlatos 13003 tranyót, 2,2 Ohmos ellenállást cseréltem.
Nem működik.
A tranyókon 13003 típusjel ugyanilyen újakat tettem be, a nyákon levő szitázás szerint.
Mint később, több adatlap átnézése után kiderült, ebből kétféle kivitel van (BCE és ECB lábsorrend, a HQ-ban vásárolt kiosztása ECB).
Fordítva berakva a tranyókat, ismét nem megy, pedig minden alkatrész átmérve jó.
Egy 470 kOhmos ellenállást(mérve jó) cserélve a fordított tranyóbekötéssel
indulnak a "trafók", világít a rákötött 21+5W-os gépkocsi-izzó.
UJJÉ!
Gondoltam, megmérem a kimenőfeszültséget is.
Digitális műszerrel kezdtem, AC állásban(mivel a kimenőfesz. egy toroid szekunderéről közvetlen van kivezetve) 7,58V-ot, megfordítva a mérőzsinórt 11V.
Ennek fele sem tréfa, az izzó jól világít, rámérek az analóg műszerrel így már barátságosabb a mért érték, 11 V, megfordítva 13 V.
Most már az egész tréfás.
Rákötve a szkópot, a mellékelt képen levő feszültség-alakok jöttek.(5V/osztás, 2ms/időalap)
Most valójában mekkora feszültséget kap az izzó?
Lágyvasas, termokeresztes műszerem nincs, nem tudok valós effektív áramot és feszültséget mérni, integrálni nem akarok, pusztán érdekességből foglalkoztam vele.
OKULÁSKÉNT másoknak:
Többször volt már szó róla, hogy a digi műszerek nagyon sok mérésre alkalmatlanok, az analógok kevesebb hibát okoznak, a szkóp a legbiztosabb.
Egy tranyó bekötése akkor jó, ha működik a készülék.
Ne higgyj a szemednek, csak többszöri, többféle mérés után, ha a legapróbb kételyed van.
Bálint